NBA: Bryantovi vzdali úctu, symbolicky mu obetovali 24 sekúnd

27.1.2020 09:00

V tieni úmrtia Kobeho Bryanta sa odohralo osem duelov basketbalovej NBA. V zápase medzi San Antoniom a Torontom sa hráči dohodli, že neodohrajú úvodné dva útoky. Oba tímy tak obetovali 24 sekúnd, čo je číslo, ktoré nosil slávny hráč Lakers na drese. Toronto zvíťazilo o štyri body 110:106, keď v prvej štvrtine viedlo už o 19.

Domáci dokázali v tretej štvrtine manko vymazať a ísť do vedenia, no záver patril opäť obhajcovi titulu, ktorý natiahol víťaznú šnúru na sedem duelov. Toronto potiahol pivot Pascal Siakam s 35 bodmi.

Svojho prvého víťazstva v NBA v živote sa dočkal najvyššie draftovaný hráč roku 2019 Zion Williamson, ktorý pomohol New Orleans 21 bodmi k triumfu 123:108 nad Bostonom. Ešte o štyri viac si pripísal jeho spoluhráč Jrue Holiday. Celtics nepomohlo ani 35 bodov Kembu Walkera.

Portland na domácej palubovke zdolal Indianu 139:129, Damian Lillard k tomu prispel 50 bodmi, 13 asistenciami a 6 doskokmi.