NHL: Halák striedal po 72 sekundách, prehre Bruins nezabránil

TA3 SITA TASR
15.1.2020 07:02

Hokejisti Bostonu Bruins prehrali v NHL na ľade Columbusu 0:3. V bránke hostí sa predstavil Jaroslav Halák, ktorý po 72 sekundách nahradil Tuukku Raska. Fín musel vystriedať po tom, ako ho lakťom zasiahol domáci útočník Emil Bemström. Halák predviedol 24 zákrokov. Zdeno Chára nastúpil na svoj 1001. zápas v drese "medveďov", absolvoval 19:31 minúty a pripísal si dve strely na bránku a dva hity.

Tampa Bay doma zdolala Los Angeles Kings 4:3 po nájazdoch, hoci dvakrát prehrávala, po siedmich minútach duelu už 0:2. V 59. minúte poslal stretnutie do predĺženia Nikita Kučerov. Erik Černák odohral za Lightning 17:46 minúty a mal dva mínusové body.

Naopak, Martin Marinčin si pripísal dve plusky pri víťazstve jeho Toronta nad New Jersey 7:4. V drese "javorových listov" opäť zažiaril Auston Matthews, ktorý dosiahol hetrik. Podarilo sa mu to prvýkrát od štvorgólového zápisu proti Ottawe 12. októbra 2016.

Dallasu sa proti Coloradu darí a potvrdil to aj tentoraz, keď v Denveri zvíťazil 3:2 po predĺžení. Stars uspeli v siedmom z uplynulých ôsmich dueloch proti Avalanche, v tomto ročníku majú bilanciu 4:0. Andrej Sekera strávil za hostí na ľade 15:09 minúty. Pod triumf Dallasu sa výrazne podpísal brankár Ben Bishop s 41 zákrokmi.

Vo veľkom štýle sa vrátil na ľad Sidney Crosby. Kapitán Pittsburghu vynechal pre operáciu pruhu 28 zápasov, v noci na stredu prispel štyrmi bodmi k víťazstvu Penguins nad Minnesotou 7:3. Ku gólu pridal tri asistencie.

Columbus - Boston 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Zdeno Chára odohral 19:31 min, 2 strely, 2 "hity", Jaroslav Halák (obaja Boston) odohral 58:48 min, zneškodnil 24 z 27 striel súpera

Toronto - New Jersey 7:4 (3:0, 2:1, 2:3)

Martin Marinčin (Toronto) odohral 17:12 min, 1 strela, 2 plusové body, 2 trestné minúty, 2 zblokované strely, 1 "hit"

Tampa Bay - Los Angeles 4:3 po sam. nájazdoch (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:46 min, 1 strela, 2 mínusové body, 1 zblokovaná strela, 1 "hit"

Colorado - Dallas 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Andrej Sekera (Dallas) odohral 15:09 min, 1 strela, 2 zblokované strely, 1 "hit"

Buffalo - Vegas 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

New York Islanders - Detroit 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)

Pittsburgh - Minnesota 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)

Ottawa - Chicago 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Winnipeg - Vancouver 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Arizona - San Jose 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Edmonton - Nashville 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)