NHL: Tampa napriek gólu a asistencii Černáka podľahla Minnesote

TA3 TASR SITA
6.12.2019 07:12

Slovenský obranca Erik Černák si v zámorskej NHL pripísal na konto gól i asistenciu. Hokejisti Tampy Bay Lightning však podľahli Minnesote Wild 4:5. Boston v bránke bez Jaroslava Haláka prehral s Chicagom 3:4 po predĺžení.

Blackhawks v tretej tretine prišli o trojgólový náskok, vďaka gólu Jonathana Toewsa však napokon ukončili osemzápasovú víťaznú sériu Bruins. Kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade vyše 17 minút.

Dallas s Andrejom Sekerom zdolal Winnipeg 3:2 po predĺžení, slovenský bek zaznamenal mínusový bod. Montreal v zostave s Tomášom Tatarom prehral s Coloradom 2:3.

Boston - Chicago 3:4 po predĺžení (0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)

Zdeno Chára (Boston) odohral 17:04 min, 2 strely, 1 "hit", 1 zablokovaná strela

Montreal - Colorado 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:50 min, 1 strela, 4 "hity"

Tampa Bay - Minnesota 4:5 (2:3, 1:1, 1:1)

Erik Černák (Tampa Bay) odohral 13:49 min, 1 gól, 1 asistencia, 2 strely, 3 "hity"

Dallas - Winnipeg 3:2 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Andrej Sekera (Dallas) odohral 18:20 min, 4 strely, 1 zablokovaná strela, 4 trestné minúty, 1 mínusový bod

Philadelphia - Arizona 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Carolina - San Jose 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1 - 0:0 - 0:0, 1:0)

New York Islanders - Vegas 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Columbus - New York Rangers 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Calgary - Buffalo 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)