NHL: Mizéria Detroitu pokračuje, Buffalo deklasovalo Jersey

3.12.2019 07:30 | zdroj: TA3 SITA | zdroj foto: SITA/AP

Päť pondelkových zápasov v NHL bolo bez Slovákov. Najvyššie víťazstvo dosiahli hokejisti Buffala, ktorí na domácom ľade deklasovali hráčov New Jersey 7:1 najmä vďaka päťgólovej prvej tretine.

• Zdieľať

Sheary skóroval

Kapitán Jack Eichel ku gólu pridal aj dve asistencie. Conor Sheary dvakrát skóroval a Johan Larsson sa blysol tromi asistenciami a brankár Linus Ullmark predviedol 44 zákrokov. Hráči Sabres bodovali vo štvrtom zápase po sebe, kým Devils prehrali piaty z ostatných siedmich duelov.

"Bolo skvelé vidieť ako sme strelecky explodovali v prvej tretine. Asplund dal svoj prvý góol, Sheary dva dokonca po dlhom čase, Jokiharju bol úspešný v presilovke. Stalo sa veľa vecí, na ktorých môžeme stavať do budúcnosti," vyhlásil tréner Buffala Ralph Krueger na oficiálnom webe NHL. "Iba chyby a omyly. Neviem, či sa dostatočne nesnažíme alebo sa snažíme až príliš. Práve teraz by to chcelo nájsť niečo pozitívne, ale zatiaľ to neprichádza," smutne skonštatoval útočník New Jersey Taylor Hall.

Viac
k Téme

Wings opäť prehrali

Mizéria Detroitu naďalej pokračuje. Red Wings doma prehrali s New Yorkom Islanders 1:4 a bola to už desiata prehra kedysi slávneho tímu v sérii, ôsma v riadnom hracom čase. Desať zápasov bez víťazstva zažili "červené krídla" aj v predminulej sezóne medzi 28. februárom a 28. marcom 2018. Vo víťaznom tíme Islanders prvé dva góly v tejto sezóne strelil Jordan Eberle, obranca Ryan Pulock mal tri asistencie. "Je zábavné hrať tak dlho bez gólu a potom streliť dva v jednom zápase. Od svojho návratu na ľad po zranení som si utvoril veľa šancí, ale nechcelo to tam padnúť. Bolo to frustrujúce, ale pokračoval som v robote a vyplatilo sa," skonštatoval Jordan Eberle, ktorý zažil aj 76-bodovú sezónu v Edmontone. "Ďalší zápas, v ktorom sme sa dopustili chýb, z ktorých padli góly súpera. Musíme nájsť spôsob, ako strieľať viac gólov ako doteraz. To je výzva pre útočníkov," uviedol Dylan Larkin, s 18 bodmi tretí najproduktívnejší útočník Detroitu.

Na pätnástich zápasoch sa skončila bodová séria v podaní útočníka Chicaga Patricka Kana. Jeho tím prehral doma so St. Louis 0:4 najmä zásluhou shutoutu brankára Jaka Allena, ktorý pochytal všetkých 38 striel domácich hráčov. Dotiahol sa na druhé miesto v klubovej histórii Blues, na ktorom bol doteraz Slovák Jaroslav Halák. Ružinovský odchovanec vychytal počas štyroch rokov v tejto organizácii dovedna 20 zápasov s čistým kontom.