Pomsta, divadlo. Opozícia reaguje na Naďa i Bezpečnostnú radu

Pomsta, divadlo. Opozícia reaguje na Naďa i Bezpečnostnú radu

22.11.2019 14:21 | zdroj: TA3 TASR SITA | zdroj foto: Facebook.com/OĽaNO

Opozičné strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a Sloboda a solidarita vyčítajú premiérovi Petrovi Pellegrinimu zvolanie Bezpečnostnej rady. Tá sa zaoberala kauzou obvineného tieňového ministra obrany z OĽANO Jaroslava Naďa.

Pomsta, divadlo. Opozícia reaguje na Naďa i Bezpečnostnú radu

Článok bol aktualizovaný:

  • Zdieľať

Opozičné strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a Sloboda a solidarita vyčítajú premiérovi Petrovi Pellegrinimu zvolanie Bezpečnostnej rady. Tá sa zaoberala kauzou obvineného tieňového ministra obrany z OĽANO Jaroslava Naďa.

Vložiť video

Po stretnutí vybraných členov Bezpečnostnej rady premiér Pellegrini vyhlásil, že aktivity obvineného Jaroslava Naďa sú komplexnejšieho charakteru a dotýkajú sa bezpečnosti Slovenska.

Pri Jankovskej Bezpečnostná rada nebola

Šéf OĽANO Igor Matovič premiéra kritizoval, že podobné schôdze neorganizoval pri kauze komunikácie Mariana Kočnera s bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou. Predseda SaS Richard Sulík zas zvolanie niektorých členov rady označil za divadlo. Jaroslav Naď je okrem iného obvinený z ohrozovania utajovanej skutočnosti. Hovorí, že ide o pomstu ľudí z Vojenského spravodajstva za to, že upozorňoval na ich kauzy. Premiér tvrdil, že medializované informácie o jeho obvineniach sú len „výsekom“ jeho aktivít.

„Keď sme sledovali kauzu Jankovská, Peter Pellegrini sa tváril ako mŕtvy chrobák. Nezvolal žiadnu bezpečnostnú radu štátu, ale najvyššie ohrozenie nastalo vtedy, keď kolega Jaroslav Naď poslal jedinú sms kamarátovi, či nepozná takých a takých ľudí,“ poznamenal na tlačovej konferencii Matovič. Tiež povedal, že ľudia vo vojenskom spravodajstve sú odchovaní komunizmom a používajú „štbácke” praktiky.

„Vojenské spravodajstvo si povedalo, že tento človek nám kazí biznis v rezorte obrany a musí byť zlikvidovaný. Išiel som do hnutia OĽANO, aby som z pozície politika bojoval s mafiou a čuduj sa svete v tom čase zistia, že existuje veľa dôvodov na to, aby ma odpočúvali v čase, keď komunikujem s Igorom Matovičom,“ dodal obvinený. Poznamenal, že za 1,5 roka, počas ktorého ho odpočúvali, nenašli jedinú skutočnosť, ktorá by bola súčasťou spisu.

Sulík: Nie je to ojedinelý prípad

„Zvolanie Bezpečnostnej rady SR premiérom Petrom Pellegrinim je len ďalšie divadlo, ktoré má slúžiť účelom diskreditácie a vytváranie falošného obrazu o opozičných politikoch. Bohužiaľ, v našom mafiánskom štáte to nie je ojedinelý prípad pomsty vysokých predstaviteľov vojenského spravodajstva na nepohodlných osobách, ktoré sa snažili odhaľovať podozrivé aktivity,“ uviedol v tlačovej správe predseda SaS Sulík.

Obvinený opozičný politik Jaroslav Naď čelí dvom trestným konaniam. Vyhlásil to vo štvrtok po vypočutí na Národnej kriminálnej agentúre po nahliadnutí do spisu. Prvé sa týka trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti súvisiacej s kauzou Skripaľ - agenta, ktorého sa pokúsili otráviť v Spojenom kráľovstve. Druhé zase údajného korumpovania novinára v období, keď bol obvinený riaditeľom mimovládneho Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku. Jaroslava Naďa stíhanie spája aj s kritikou majetkových pomerov šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara.

Po stretnutí vybraných členov bezpečnostnej rady premiér Pellegrini vyhlásil, že aktivity obvineného Jaroslava Naďa sú komplexnejšieho charakteru a dotýkajú sa bezpečnosti Slovenska. Medializované informácie týkajúce sa dôvodov jeho obvinenia sú podľa neho len „výsekom“ jeho aktivít. Policajný prezident Milan Lučanský tvrdil, že polícia preveruje aj informácie o majetku Balciara.

Viac
k Téme

TOP videá