NHL: Černák pomstil Kučerova, z výhry sa tešili Chára a Sekera

20.11.2019 07:40

V 13-zápasovej ponuke NHL si zahrali štyria slovenskí hokejisti, žiadny si nepripísal body do tabuľky produktivity. Z víťazstva sa tešili Zdeno Chára a Andrej Sekera. Boston triumfoval na ľade New Jersey 5:1.

Kapitán Chára odohral 22:29 min s bilanciou 1 strela, 2 zablokované strely, Jaroslav Halák nedostal príležitosť v bránke. Sekera bol pri jednoznačnom triumfe Dallasu nad Vancouverom 6:1. Skúsený obranca absolvoval na ľade 19:23 min s jednou strelou, jedným bodyčekom, jednou zablokovanou strelou aj plusovým bodom na konci. Tomáš Tatar skončil svoju bodovú sériu na štyroch zápasoch, jeho Montreal prehral v Columbuse 2:5. Tatar odohral 15:18 min s jednou strelou a dvoma mínusovými bodmi. Montreal nebodoval prvýkrát po šiestich zápasoch.

Prehrala aj Tampa Bay na ľade St. Louis (1:3) s Erikom Černákom v zostave. Mladý slovenský obranca strávil na ľade 17:35 min s výkazom 1 strela, 2 "hity", 2 zablokované strely, 4 trestné minúty. Na trestnú lavicu musel za bitku s Braydenom Schennom na konci druhej tretiny. Kanadský útočník St. Louis predtým tvrdo atakoval ruského útočníka Tampy Bay Nikitu Kučerova a Černák prakticky ihneď reagoval.

Ku klasickej bitke však nedošlo, lebo sa do toho zamiešali aj ďalší hráči. Otrasený Kučerov opustil ľad a už sa späť nevrátil. "Bol to tvrdý zákrok, zatiaľ nemám ďalšie informácie. Vrátil sa však nemohol, hoci chcel," uviedol tréner Tampy Bay Jon Cooper na oficiálnom portáli NHL.

New Jersey - Boston 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

Zdeno Chára (Boston) odohral 22:29 min, 1 strela, 2 zablokované strely

Columbus - Montreal 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:18 min, 1 strela, 2 mínusové body

Dallas - Vancouver 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Andrej Sekera (Dallas) odohral 19:23 min, 1 strela, 1 "hit", 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod

St. Louis - Tampa Bay 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:35 min, 1 strela, 2 "hity", 2 zablokované strely, 4 trestné minúty

Buffalo - Minnesota 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Florida - Philadelphia 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Pittsburgh - New York Islanders 4:5 po predĺžení (2:0, 1:2, 1:2 - 0:1)

Detroit - Ottawa 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)

Nashville - Winnipeg 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Chicago - Carolina 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Calgary - Colorado 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Vegas - Toronto 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)