Bugár naštrbil vzťahy v koalícii, myslí si o odkazoch Glváčovi Paška

Bugár naštrbil vzťahy v koalícii, myslí si o odkazoch Glváčovi Paška

10.11.2019 14:20 | zdroj: TA3 TASR | zdroj foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár naštrbil vzťahy v koalícii, keď svoje názory a požiadavky k Martinovi Glváčovi tlmočil cez médiá.

Bugár naštrbil vzťahy v koalícii, myslí si o odkazoch Glváčovi Paška
  • Zdieľať

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár naštrbil vzťahy v koalícii, keď svoje názory a požiadavky k Martinovi Glváčovi tlmočil cez médiá.

Tomáš: Bolo to Glváčovo rozhodnutie

V relácii RTVS O 5 minút 12 to vyhlásil poslanec národnej rady a prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška s tým, že k rozhodnutiu Glváča odstúpiť z funkcie podpredsedu parlamentu došlo aj pod tlakom koaličného Mosta-Híd. Paška povedal, že mali informácie o tom, že Glváč je pripravený na upokojenie situácie odstúpiť z funkcie.

"Vyjadril sa, že termín a spôsob si zvolí sám. Tlaky zo strany opozície odmietal. Nakoniec k tomu rozhodnutiu došlo aj pod tlakom Mosta-Híd," priblížil. Glváč by podľa Pašku odišiel tak či onak a nemuselo to dospieť k tomu, že budú predstavitelia Mosta-Híd posielať odkazy cez médiá.

Poslanec parlamentu za Smer-SD Erik Tomáš povedal, že rozhodnutie Glváča odstúpiť z funkcie bolo výlučne jeho osobné. "On to rozhodnutie avizoval pred Dušičkami na sociálnej sieti, že má zbalené kufre a je pripravený odstúpiť," priblížil. V Smere-SD podľa Tomáša očakávajú, že keď Glváč vyvodil politickú zodpovednosť a prejavil politickú kultúru, tak sa bude pozerať aj na iných politických aktérov "rovnakými okuliarmi". Poukázal pritom na opozičných lídrov Richarda Sulíka a Igora Matoviča, ktorí mali podľa Tomáša osobné stretnutia s Marianom Kočnerom, obžalovaným v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. "Nech odstúpia aj tí, ktorí mali toxickú komunikáciu s Marianom K.," vyhlásil.

Pčolinský: Kollár bol pre Kočnera nepriateľom

Podpredsedníčka mimoparlamentnej strany Za ľudí a poslankyňa Veronika Remišová povedala, že každý, kto nejakým spôsobom pochybil, by mal vyvodiť osobnú zodpovednosť. To, či má v tomto prípade odstúpiť aj Matovič či Sulík, si podľa nej musia vyriešiť vo vlastných stranách.

Poslanec a podpredseda hnutia Sme rodina Peter Pčolinský povedal, že predseda Sme rodina Boris Kollár bol pre Mariana Kočnera nepriateľom a nepísal si s ním. "Tam v žiadnom prípade nešlo o kamarátsky vzťah," podotkol. Myslí si, že posledný rok sa politici i strany v drvivej väčšine zaoberajú sami sebou a ľudí to už nebaví. "Radšej by sa politici mali zaoberať tým, ako môžu ľuďom pomôcť. Dookola rozprávať o kauzách ľudí nebaví," vyhlásil. Či majú vyvodiť zodpovednosť aj Matovič a Sulík, je podľa Pčolinského na ich osobnom rozhodnutí. Tomáš reagoval, že platí selektívna spravodlivosť v prípade Smeru-SD a v prípade opozičných strán.

Viac
k Téme

TOP videá