NHL: Tatar prispel k výhre Montrealu, Sekera sa zranil a nedohral

27.10.2019 08:14

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v NHL asistenciou k domácemu víťazstvu Montrealu Canadiens nad Torontom Maple Leafs 5:2. Obranca Martin Marinčin chýbal v zostave hostí. Tatar v 8. minúte zápasu elegantnou zadovkou našiel pred bránkou Brandona Gallaghera, ktorý otvoril skóre zápasu. Pre slovenského krídelníka to bola piata prihrávka na gól v tejto sezóne a ôsmy bod.

Montreal zvíťazil po dvoch prehrách. "Javorové listy" sa trápia, prehrali tretí z uplynulých štyroch duelov. Z triumfu sa tešili aj hráči Bostonu. Na vlastnom ľade zdolali úradujúceho držiteľa Stanleyho pohára St. Louis 3:0. Zdeno Chára odohral v repríze finále minulého ročníka 21 minút a bol druhý najvyťaženejší muž svojho tímu. Do štatistík si zapísal dve trestné minúty. Brankár Jaroslav Halák bol iba na striedačke.

Nedarilo sa Dallasu, ktorý doma podľahol Pittsburghu Penguins 0:3. Za Stars odohral Andrej Sekera 13:34 minúty. Dallas prerušil trojzápasovú víťaznú šnúru, naopak "tučniaci" uspeli po troch prehrách.

Iba bod získala Tampa Bay Lightning na vlastnom ľade po prehre s Nashvilleom 2:3 po predĺžení. Erik Černák v domácom drese absolvoval 23:20 minúty a bol druhý najvyťaženejší hráč "bleskov". Pripísal si štyri hity a dve streli na bránku.

Montreal - Toronto 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Tomáš Tatar (Montreal) odohral 18:06 min, 1 asistencia, 4 strely, 1 plusový bod

Boston - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Zdeno Chára (Boston) odohral 21:00 min, 1 strela, 3 "hity", 3 zablokované strely, 2 trestné minúty

Tampa Bay - Nashville 2:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Erik Černák (Tampa Bay) odohral 23:20 min, 2 strely, 4 "hity"

Dallas - Pittsburgh 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Andrej Sekera (Dallas) odohral 13:34 min, bez zápisu

Carolina - Chicago 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Philadelphia - Columbus 7:4 (1:1, 1:2, 5:1)

Colorado - Anaheim 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Minnesota - Los Angeles 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Winnipeg - Calgary 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)