Slovenky bojovali o postup, zápas sledoval rekordný počet divákov

1.9.2019 19:46

Slovenské volejbalové reprezentantky ukončili účinkovanie na ME v osemfinále. V domácom dueli podľahli v Bratislave vicemajsterkám sveta z Talianska za 82 minút 0:3. Duel sledovalo 6430 divákov, čo je slovenský volejbalový rekord.

Najviac divákov sa predtým zúčastnilo na prípravnom zápase mužov Slovensko - Poľsko v októbri 2015 v Bratislave, ktorý videlo 6000 fanúšikov. Zverenky Marca Fenoglia držali s favoritom duelu krok, odohrali s ním tri vyrovnané sety, ale v koncovke mali Talianky zakaždým viac síl. Vo štvrťfinále narazia zverenky Davida Mazzantiho v stredu 4. septembra v poľskej Lodži na Rusko. Pre slovenské volejbalistky to bola prvá účasť vo vyraďovačke na ME. Predtým sa predstavili na európskom šampionáte v rokoch 2003, 2007 a 2009, vo všetkých troch prípadoch stroskotali v základnej skupine.

V prvom sete Talianky od úvodu viedli, ale v prostrednej pasáži po podaní Herelovej bol stav 10:10. Favorit duelu však potom zlepšil hru v útoku a napriek veľkej bojovnosti zvereniek Fenoglia triumfoval za 25 minút 25:20. Slovenky začali lepšie druhý set, viedli v úvode 3:1 a udržiavali si náskok. Talianky však neskôr vyrovnali na 7:7 a po smeči Kostelanskej do autu viedli 8:7. Potom však prišli chvíle slovenských reprezentantiek, opäť sa dostali do vedenia 12:9, no ich súperky sa znova dotiahli. Dramatickú koncovku napokon lepšie zvládli Talianky, druhý set získali v pomere 25:23. V treťom sete to už bola jasná záležitosť favorita. Napriek obrovskej bojovnosti Sloveniek ho Talianky zvládli za 29 minút 25:20.

Taliansko - Slovensko 3:0 (20, 23, 20) Rozhodovali: Marques Ferreira (Portug.) a Aro (Fín.), 6430 divákov. Taliansko: Sorokaiteová, Malinová, Folieová, Chirchellová, Syllaová, Egonuová, libero De Gennarová (Danesiová, Fahrová, Bosettiová). Slovensko: Koseková, Palgutová, Pencová, Herelová, Radosová, Kostelanská, libero Španková (Hrončeková, Szabóová, Kijaková).