O anglickom dueli rozhodli penalty, Superpohár získal Liverpool

15.8.2019 00:03

Futbalisti FC Liverpool zdolali londýnsku Chelsea 5:4 v rozstrele z 11 m a stali sa víťazmi 44. ročníka Superpohára UEFA, ktorý sa v Istanbule skončil po riadnom hracom čase 1:1 a po predĺžení 2:2.

V prvom čisto anglickom dueli o európsky Superpohár, ktorý prvýkrát rozhodovala žena Stéphanie Frappartová z Francúzska, sa "The Reds" tešili z jeho štvrtého zisku po rokoch 1977, 2001 a 2005. Úradujúceho víťaza Európskej ligy dostal do vedenia rutinérskym zakončením v 36. minúte Olivier Giroud po prihrávke od Christiana Pulišiča. Víťaz Ligy majstrov v 48. minúte vyrovnal zásluhou Sadia Maneho. Na štadióne Besiktasu sa muselo predlžovať, v extračase dostal LFC do vedenia Mane, no Jorginho z penalty vyrovnal. O triumfe zverencov Jürgena Kloppa nad tímom kouča Franka Lamparda rozhodol až rozstrel, v ktorom uspeli 5:4.

FC Liverpool - Chelsea Londýn 2:2 pp (1:1, 0:1), 5:4 rozstrel z 11 m
Góly: 48. a 95. Mane - 36. Giroud, 101. Jorginho (z 11 m), ŽK: Henderson, Alexander-Arnold - Azpilicueta. Rozhodovala: Frappartová (Fr.)