Žiakov hladkal a kupoval im plyšákov. Obvineného učiteľa už súdili

Žiakov hladkal a kupoval im plyšákov. Obvineného učiteľa už súdili

12.6.2019 10:20 | zdroj: TA3 SITA | zdroj foto: SITA/AP (ilustračné foto)

Učiteľa základnej školy v bratislavskej Dúbravke, ktorý údajne sexuálne zneužil 11-ročného žiaka, už v minulosti odsúdili za podobný prípad.

Žiakov hladkal a kupoval im plyšákov. Obvineného učiteľa už súdili
  • Zdieľať

Učiteľa základnej školy v bratislavskej Dúbravke, ktorý údajne sexuálne zneužil 11-ročného žiaka, už v minulosti odsúdili za podobný prípad.

Dal päťku a zavolal na osobné konzultácie

Informujú o tom noviny.sk s tým, že napriek tomu sa mužovi naďalej darilo zamestnať sa v školách. Obvinený muž pracoval minimálne ešte v jednej základnej škole v Bratislave, kde údajne dostal hodinovú výpoveď po sťažnostiach rodičov. "Zistili sme, že bol kedysi odsúdený za zneužívanie maloletých," uviedla Mária Spišiaková, matka jedného zo žiakov, ktorému bol triednym učiteľom.

Zistenie, že bol súdne trestaný i jeho správanie sa k žiakom podľa portálu zmobilizovalo rodičov. Obávali sa, že učiteľove sklony, pre ktoré bol pred dvadsiatimi rokmi odsúdený, sa znova objavujú. "Kupoval im plyšákov, zošity, niektorých, keď dostali zlú známku, tak hladkal, si ich pritúlil," povedala ďalej Spišiaková.

Vytypovaným žiakom mal učiteľ dávať zlé známky, aby ich potom mohol zavolať na osobné konzultácie, prípadne doučovanie. Do jeho pozornosti sa podľa rodičov dostávali iba chlapci. S nimi následne plánoval rôzne víkendové výlety. "On vždy mal na nich čas, my sme boli najprv nadšení, ešte boli rodičia, ktorí posielali mladších súrodencov," povedala Spišiaková.

Trest mal odpykaný a zahladený

Trest spred dvadsiatich rokov mal podľa portálu 51-ročný Peter z Bratislavy odpykaný a zahladený, to znamená, že nefiguroval vo výpise z registra trestov. Navyše si údajne niekoľkokrát zmenil priezvisko. Takto sa mu podarilo opäť zamestnať ako učiteľovi na prvom stupni základnej školy. Dnes už nepracuje ani na jednej zo škôl, ani v Základnej škole v Dúbravke, kde podľa polície naposledy pôsobil. "Mestskú časť Dúbravka a ani žiadnu zo základných škôl, ktoré sú v jej zriaďovateľskej pôsobnosti, nikto nekontaktoval v súvislosti s tým, že by učiteľ zneužíval 11-ročného chlapca," napísal v stanovisku Miestny úrad mestskej časti Dúbravka.

Portál pripomína, že podľa policajných informácií 51-ročný Peter z Bratislavy už od roku 2017 nadväzoval priateľský vzťah s 11-ročným žiakom a jeho matkou. Chlapcovi údajne kupoval darčeky, školské pomôcky a platil rôzne výlety. Keď si takto získal náklonnosť, so súhlasom matky chlapec navštevoval učiteľa uňho v byte a dokonca uňho aj prenocoval. Po následnom zhoršení jeho prospechu a správania však polícia zistila, aké boli učiteľove úmysly. Školáka údajne počas stretnutí fotografoval nahého a dotýkal sa ho na rôznych miestach.

Viac
k Téme

TOP videá