NBA: Toronto znížilo stav série, hrdinom zápasu bol Leonard

20.5.2019 07:30

Toronto zvládlo prvý domáci zápas v rámci finále Východnej konferencie NBA, keď zdolali Milwaukee 118:112 po dvojnásobnom predĺžení a znížili stav série na 1:2. Hrdinom stretnutia sa stal domáci krídelník Kawhi Leonard, ktorý dosiahol 36 bodov - osem z nich strelil v druhej nadstavenej päťminútovke. Rodák z Los Angeles premenil 11 z 25 striel, 12 z 13 trestných hodov a na palubovke strávil 52 minút.

"Je to play-off, takže to určite cítim. Aj keď hrám len 30 minút, cítim to tiež. Netreba sa tým zaoberať, dám sa do poriadku a potom sa už budem tešiť na ďalší zápas," povedal Leonard. Jeho predchádzajúcim rekordom v čase na ihrisku bolo 46 minút v šiestom zápase finále proti Miami v júni 2013, vtedy si ešte obliekal dres San Antonia.

V drese hostí sa nedarilo tradičným oporám, trojici Jannis Antetokunmpo, Khris Middleton a Eric Bledsoe padlo do koša 11 zo 48 striel. Najúspešnejším strelcom v drese Bucks bol George Hill s 24 bodmi. "Jednoducho hrali lepšie ako my. Vždy keď sme sa na chvíľu priblížili, dali niekoľko striel a vzdialili sa na sedem až osem bodov. Koniec koncov, nebol to náš najlepší zápas. Vieme hrať oveľa lepšie," uviedol Antetokunmpo. Štvrtý duel série je na programe v utorok opäť v Toronte.

Toronto - Milwaukee 118:112 po dvojnásobnom predĺžení (30:21, 28:30, 19:24, 19:21 - 7:7, 15:9) - stav série 1:2

Najviac bodov: K. Leonard 36, Siakam 25 (11 doskokov), N. Powell 19 - G. Hill 24, Brogdon 20, B. Lopez 16