Náš postup bol v rukách Nemcov, v zápase podľahli Američanom

19.5.2019 18:24

Slovenskí hokejisti si nezahrajú vo štvrťfinále domácich MS. Rozhodlo o tom víťazstvo USA nad Nemeckom 3:1, po ktorom Američania skompletizovali postupovú štvoricu z košickej vetvy šampionátu. Slováci budú vo štvrťfinále chýbať šiestykrát po sebe.

Američania o svojom víťazstve rozhodli dvomi gólmi v tretej tretine. Jedným z hlavných rozhodcov duelu bol Slovák Peter Stano. Nemci sa s košickou A-skupinou rozlúčia utorňajším zápasom s Fínskom, Američanov čaká v rovnaký deň od 20.15 zámorské derby s Kanadou.

A-skupina (Košice):
Nemecko - USA 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 12. Tiffels (Draisaitl) - 14. Van Riemsdyk (Keller, Martinez), 51. Larkin (Van Riemsdyk, Martinez), 57. Eichel (Kane, Suter).

Zápas sa začal viacerými príležitosťami na oboch stranách. Do vedenia však išli na radosť početnej skupiny slovenských fanúšikov Nemci, keď Tiffels zblízka prestrelil Schneidera - 1:0. Už o necelé dve minúty však z typickej pozície presadil Van Riemsdyk, ktorý tečoval strelu Kellera - 1:1.

V druhej časti gól nepadol, keďže Eichel, Kane či Michaelis svoje nádejné šance nepremenili. Američanov nasmeroval do štvrťfinále Larkin, ktorý v 51. minúte využil prihrávku Van Riemsdyka. Víťazstvo zámorského tímu potvrdil v 57. minúte Eichel, ktorý strelou bez prípravy využil presilovku.