Náš postup bol v rukách Nemcov, v zápase podľahli Američanom

19.5.2019 18:24 | zdroj: TA3 TASR SITA | zdroj foto: TASR/František Iván

Slovenskí hokejisti si nezahrajú vo štvrťfinále domácich MS. Rozhodlo o tom víťazstvo USA nad Nemeckom 3:1, po ktorom Američania skompletizovali postupovú štvoricu z košickej vetvy šampionátu. Slováci budú vo štvrťfinále chýbať šiestykrát po sebe.

Článok bol aktualizovaný:

• Zdieľať

Vložiť video

A-skupina (Košice):
Nemecko - USA 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 12. Tiffels (Draisaitl) - 14. Van Riemsdyk (Keller, Martinez), 51. Larkin (Van Riemsdyk, Martinez), 57. Eichel (Kane, Suter).

Američania o svojom víťazstve rozhodli dvomi gólmi v tretej tretine. Jedným z hlavných rozhodcov duelu bol Slovák Peter Stano. Nemci sa s košickou A-skupinou rozlúčia utorňajším zápasom s Fínskom, Američanov čaká v rovnaký deň od 20.15 zámorské derby s Kanadou.

8. Veľká Británia 6 0 0 0 6  5:38  0

Zápas sa začal viacerými príležitosťami na oboch stranách. Do vedenia však išli na radosť početnej skupiny slovenských fanúšikov Nemci, keď Tiffels zblízka prestrelil Schneidera - 1:0. Už o necelé dve minúty však z typickej pozície presadil Van Riemsdyk, ktorý tečoval strelu Kellera - 1:1.

V druhej časti gól nepadol, keďže Eichel, Kane či Michaelis svoje nádejné šance nepremenili. Američanov nasmeroval do štvrťfinále Larkin, ktorý v 51. minúte využil prihrávku Van Riemsdyka. Víťazstvo zámorského tímu potvrdil v 57. minúte Eichel, ktorý strelou bez prípravy využil presilovku.