NHL: Boston proti Columbusu začal výhrou, darilo sa aj Blues

26.4.2019 06:52

Úvodné dva zápasy 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL sa stali korisťou domácich tímov. Boston doma zdolal Columbus 3:2 po predĺžení a hráči St. Louis si poradili so súpermi z Dallasu 3:2 v riadnom hracom čase.

Boston uštedril Columbusu vôbec prvú prehru v tohtoročnej vyraďovacej časti, kedže Blue Jackets predtým zdolali víťaza základnej časti Tampu Bay Lightning 4:0 na zápasy. Víťazný gól Bruins strelil v šiestej minúte predĺženia Charlie Coyle, ktorý predtým 4:35 min pred koncom tretej tretiny aj vyrovnal na 2:2.

Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 22:46 min s bilanciou 2 strely na bránku, 2 "hity", 2 zablokované strely a 1 mínusový bod. V bránke domácich dostal prednosť Fín Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom. Slovenský gólman Bruins sa počas play-off ešte do bránky nedostal.

Boston - Columbus 3:2 po predĺž. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0) - stav série 1:0

Góly: 11. Acciari (McAvoy), 56. Coyle (M. Johansson, Krug), 66. Coyle (M. Johansson, Heinen) - 48. Dubinsky (Nash, S. Jones), 48, Dubois (Panarin, S. Jones)

St. Louis - Dallas 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) - stav série 1:0

Góly: 6. Fabbri (Barbašev, Parayko), 39. Tarasenko (B. Schenn, Pietrangelo), 44. Tarasenko - 31. Spezza (Klingberg, Zuccarello), 58. Jamie Benn (Hintz, Seguin)