Ružomberčanky po 16 rokoch opäť získali majstrovský titul

20.4.2019 19:13

Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v 3. finálovom zápase slovenskej extraligy nad Piešťanskými Čajkami 62:54 a získali majstrovský titul. V sérii triumfovali 3:0 na zápasy a vyraďovacími bojmi tak prešli bez jedinej prehry. Pre ružomberský basketbal je to 12. titul v histórii, prvý od roku 2003.

Na hre domácich hráčok bolo od úvodu viditeľné, že finálovú sériu nechcú predlžovať. V 5. minúte viedli 10:2, hostky reagovali oddychovým časom. Ten im síce nakrátko pomohol, ale domáce ešte do konca prvej štvrtiny zvýšili náskok na rozdiel 10 bodov (19:9). Druhá štvrtina priniesla vyrovnaný basketbal a snahu Čajok o vyrovnanie. V 17. minúte sa po doskoku Haškovej priblížili na tri body (26:23), domáce však neskôr viackrát vyťažili z nepresného zakončenia súperiek a do prestávky zvýšili náskok na deväť bodov (32:23).

Aj tretia štvrtina bola najmä o snahe hosťujúcich hráčok stiahnuť manko na Ružomberčanky. Tie si však dostatočnou efektivitou dokázali udržať náskok. Záverečná štvrtina priniesla veľkú drámu, o ktorú sa postarali hráčky Piešťan. Tie v nej dokázali stiahnuť 12-bodové manko (53:41) na 56:54, no viac im už Ružomberčanky nedovolili.

MBK Ružomberok - Piešťanské Čajky 62:54 (32:23)

MBK Ružomberok: Jefferyová 21, Ellenbergová 16, Jackovecová 13, Šiksniuté 6, Mištinová 3 (Markovičová 3, Stašová 0, Janoščíková 0, Ivančáková 0)

Piešťanské Čajky: Engelmanová 11, Lubinová 9, Baburová 7, Thompsonová 4, Jakubcová 3 (Mikulášiková 11, Hašková 6, Krč-Turbová 3, Matejčíková 0, Mihaljevičová 0, Dovčiková 0)

Rozhodovali: Šarišský, Margala, Karniš, TH: 16/16 - 10/7, trojky: 6:5, os. chyby: 13:22, štvrtiny: 19:9, 13:14, 13:16, 17:15, 2900 divákov.

Konečný stav série: 3:0, MBK Ružomberok získal titul