NBA: Favoriti na domácich palubovkách nezaváhali

TA3 SITA
18.4.2019 08:00

Najlepší tím základnej časti NBA Milwaukee zvíťazil doma nad Detroitom 120:99 a vo štvrťfinále play-off vedie v sérii hranej na štyri víťazstvá 2:0. V drese Bucks sa presadili tradiční lídri, trojica Eric Bledsoe, Jannis Antetokunmpo a Khris Middleton dosiahla dokopy 77 bodov.

Bolesti brucha pri cvičení neignorujte, mohla sa vám zapáliť pečeň
Pexels

Milwaukee dosiaľ naposledy vyhralo sériu vo vyraďovacej časti ešte v roku 2001, keď si v semifinále Východnej konferencie poradilo s Charlotte 4:3. Prvé dva zápasy vyhral aj Boston v sérii s Indianou, Celtics zdolali svojho súpera 99:91. Domáci zvíťazili najmä vďaka štvrtej štvrtine, v ktorej prekonali hostí 31:12.

Houston tiež vedie nad Utahom 2:0 na zápasy, domáci Rockets si poradili s Jazz 118:98. O všetkom sa rozhodlo už v úvodnej štvrtine, ktorú Houston ovládol 39:19. Výborný výkon predviedol domáci James Harden - 29-ročný bradatý tvorca hry sa blysol triple-double za 32 bodov, 13 doskokov a 10 asistencií.

Boston - Indiana 99:91 (29:33, 23:17, 16:29, 31:12) - stav série 2:0

Najviac bodov: Irving 37 (6 trojok), Tatum 26, Hayward 13 - Bojan Bogdanovič 23, Thaddeus Young 15, D. Collison a T. Evans po 13

Milwaukee - Detroit 120:99 (38:27, 20:32, 35:17, 27:23) - stav série 2:0

Najviac bodov: Bledsoe 27, Antetokunmpo 26 (12 doskokov), Middleton 24 - Kennard 19, Dummond (16 doskokov) a R. Jackson po 18

Houston - Utah 118:98 (39:19, 31:25, 25:23, 23:31) - stav série 2:0

Najviac bodov: Harden 32 (13 doskokov, 10 asistencií, 6 trojok), Paul 17, E. Gordon a Tucker po 16 - Rubio a O'Neale po 17, Favors 14 (12 doskokov)