NHL: Boston vyrovnal stav série s Torontom aj vďaka gólu Cháru

18.4.2019 07:54

Zdeno Chára gólom prispel k triumfu hokejistov Bostonu na ľade Toronta 6:4 vo štvrtom zápase štvrťfinále play-off Východnej konferencie NHL: Boston vyrovnal stav série na 2:2.

Rovnaký je stav aj vo štvrťfinálovej sérii Západnej konferencie medzi Dallasom a Nashvillom. Stars v štvrtom súboji zdolali doma súpera hladko 5:1.

Colorado zvíťazilo pred vlastnými fanúšikmi v Denveri nad Calgary 3:2 po predĺžení a v sérii vedie už 3:1 na zápasy. Domáci prehrávali už 0:2, ale dokázali nepriaznivý stav otočiť. Víťazný gól Avalanche strelil v 11. minúte predĺženia Mikko Rantanen, fínsky krídelník predtým v čase 57:10 vyrovnal na 2:2. Colorado môže spečatiť svoj postup do konferenčného semifinále už v noci na sobotu, keď je na ľade Flames na programe piaty súboj série.

Toronto - Boston 4:6 (1:2, 1:2, 2:2) - stav série: 2:2

Góly: 18. Hyman (Rielly, Tavares), 22. Mathews (Johnsson, Hainsey), 52. Matthews (Marner, Rielly), 54. Dermott (Gardiner, C. Brown) - 4. McAvoy (Coyle, Grzelcyk), 7. Marchand (McAvoy, Heinen), 24. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 25. Pastrňák (Marchand), 46. CHÁRA, 60. Nordström (Krejčí)
Zdeno Chára (Boston) odohral 24:12 min, 1 gól, 5 "hitov", 4 zablokované strely, 3 plusové body

Dallas - Nashville 5:1 (4:0, 1:0, 0:1) - stav série: 2:2

Góly: 4. Hintz (Klingberg. Seguin), 5. Radulov (Klingberg, Dowling), 9. Cogliano (Comeau, Lindell), 14. Zucharello (Klingberg, Spezza), 31. Hintz (Klingberg) - 50 Josi (Johansen, Ellis)

Colorado - Calgary 3:2 po predĺž. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0) - stav série: 3:1

Góly: 49. Compher (Calvert, Nieto), 58. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 71. Rantanen (Söderberg, Landeskog) - 24. E. Lindholm (Giordano), 47. D. Ryan (Välimäki, M. Tkachuk)