Fed Cup: Španielsko - SR po sobote 1:1

TA3, SITA
21.4.2012 19:48

Stav víkendového duelu Španielsko - Slovensko o svetovú skupinu Pohára federácie 2013 reprezentačných družstiev žien na antuke v Marbelle je po sobotňajších dvojhrách 1:1. Bodovali jednotky oboch tímov Dominika Cibulková a Silvia Solerová-Espinosová, v druhom prípade ide o prekvapenie.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová značne nečakane prehrala v záverečnej druhej sobotňajšej dvojhre v rámci víkendového duelu Španielsko - SR o svetovú skupinu Pohára federácie 2013 reprezentačných družstiev žien na antuke v Marbelle so Silviou Solerovou-Espinosovou za 120 minút 6:7 (5), 4:6. Španielka tým za svoju krajinu vyrovnala na 1:1.

V úvodnom zápase v areáli Club de Tenis Puente Romano pred poloprázdnym hľadiskom s kapacitou 2500 miest si líderka hostiek Dominika Cibulková poradila s dvojkou domácich Lourdes Domínguezovou-Linovou za 79 minút suverénne 6:3, 6:0. Od skóre 4:3 si pripísala 8 hier v rade.

Zo stavu 1:3 na gemy v úvodnom dosiahla Hantuchová priebežný obrat na 4:3. V jedenástej hre odvrátila brejkbal, v dvanástej mala setbal, ale súperka si vtedy pomohla kvalitným podaním. V tajbrejku Solerová-Espinosová otočila z 0:1 na 3:1, viedla aj 4:2 a neskôr 6:4, pri jej druhom setbale nestihla Slovenka z bekhendu dobre zareagovať na return. Hantuchová využila útlm Španielky vo vstupnej fáze druhej časti a bez straty fiftínu jej prerazila servis na 2:1. Náskok si udržiavala napríklad aj cez nepríjemné skóre 15:30 v šiestej hre, v siedmom geme mala ideálnu príležitosť na "poistku" na 5:2, keď viedla 40:0. Po chvíli však bolo 4:5 z jej pohľadu. Slovenka viedla v desiatom geme náskok 40:15, ale napokon sa nevyhla mečbalovej hrozbe a pokazila forhendovú reakciu na príjem podania.

V nedeľu od 11.00 h sa postupne uskutočnia dvojhry Solerová-Espinosová - Cibulková a Domínguezová-Linová - Hantuchová a napokon štvorhra, na ktorú kapitáni Arantxa Sánchezová-Vicariová, resp. Matej Lipták nominovali páry Nuria Llagosterová-Vivesová, Arantxa Parrová-Santonjová a Cibulková, Hantuchová.

ŠPANIELSKO - SLOVENSKO 1:1 po sobotňajších dvojhrách
(Marbella, Club de Tenis Puente Romano, antuka vonku)
Sobota - dvojhry:
Lourdes Domínguezová-Linová - Dominika Cibulková 3:6, 0:6 za 79 minút (45, 34)
Silvia Solerová-Espinosová - Daniela Hantuchová 7:6 (5), 6:4 za 120 minút (66, 34)