NHL: Tampa Bay prehrala aj druhý domáci zápas s Columbusom

13.4.2019 08:53

Hokejisti Tampy Bay v základnej časti NHL vyhrali 62 z 82 zápasov a vyrovnali rekordný zápis Detroitu spred 23 rokov, ale do play-off vstúpili dvoma domácimi prehrami s Columbusom. Po prehre 3:4 podľahli držitelia Prezidentskej trofeje v druhom súboji hladko 1:5.

Pri jedinom góle domácich asistoval slovenský obranca Erik Černák. Dvadsaťjedenročný nováčik vyraďovacích bojov NHL má na konte už dve asistencie. V druhom zápase odohral 22:04 min a okrem asistencie si pripísal aj 3 bodyčeky a jednu strelu zablokoval. Prvou hviezdou duelu v Amalie Arene sa stal kanadský útočník v drese Blue Jackets Matt Duchene, autor gólu a troch asistencií. Je až neuveriteľné, ako sa v play-off zasekol gólostroj Lightning zo základnej časti.

Rus Nikita Kučerov nazbieral v dlhodobej časti sezóny 128 bodov, ale vo dvoch zápasoch play-off nebodoval ani raz. Namiesto toho si v druhom stretnutí pripísal 17 trestných minút vrátane 10-minútového trestu za nešportové chovanie. Zrejme bude čeliť disciplinárnemu konaniu. Hráči Tampy Bay nestrelili súperom z Columbusu gól od 18. min prvej tretiny úvodného duelu až do 45. min druhého zápasu, keď bol úspešný mladý ruský obranca Michail Sergačiov. Gólové suchoty najofenzívnejšieho tímu súťaže trvali 87:09 min.

"Play-off je úplne čosi iné ako dlhodobá časť sezóny. Dostali sme sa do nešťastnej situácie, spustili sa nám požiarne alarmy a máme čo robiť. Jedno však viem - táto naša partia nájde cestu, ako sa z toho dostať," uviedol tréner Tampy Bay Jon Cooper na webe TSN. "Máme dobré mužstvo. Prešli sme si mnohým a ak budeme naďalej hrať ako tím, budeme aj ako tím úspešní," skonštatoval tréner Columbusu John Tortorella.

Play off NHL 2018/2019 - štvrťfinále - 2. zápasy:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Tampa Bay - Columbus 1:5 (0:2, 0:1, 1:2) - stav série 0:2
Góly: 45. Sergačiov (J.T. Miller, ČERNÁK) - 6. Atkinson (Duchene), 12. Werenski (Duchene), 22. Duchene (Panarin, Werenski), 50. Nash (Jenner), 53. Panarin (Duchene, Bjorkstrand)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22:04 min, 1 asistencia, 1 strela, 3 "hity", 1 zablokovaná strela

New York Islanders - Pittsburgh 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) - stav série 2:0
Góly: 34. Beauvillier (Barzal, Eberle), 48. Eberle (Barzal, Boychuk), 52. Bailey (Lee, D. Toews) - 31. Gudbranson (Malkin)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Winnipeg - St. Louis 3:4 (1:1, 2:2, 0:1) - stav série 0:2
Góly: 13. Wheeler (Scheifele, Copp), 23. Laine (Wheeler, Byfuglien), 59. Scheifele (Connor, Byfuglien) - 6. Sundqvist (Bouwmeester, Schwartz), 27. Maroon (Thomas, Pietrangelo), 50. Sundqvist (Perron, Edmundson), 44. O´Reilly (Bouwmeester, Parayko)

San Jose - Vegas 3:5 (3:3, 0:1, 0:1) - stav série 1:1
Góly: 17. Couture (Pavelski, E. Karlsson), 18. Hertl (E. Karlsson, Couture), 20. Thornton (Dillon, E. Kane) - 1. Eakin (Pacioretty), 5. C. Miller, 7. Pacioretty (Paul Stastny), 22. Mark Stone (Paul Stastny, Tuch), 48. W. Karlsson (R. Smith, Schmidt)