NHL: Tampa začala play-off domácou prehrou, Černák asistoval

11.4.2019 07:04

Hokejisti Tampy Bay v základnej časti NHL vyhrali 62 z 82 zápasov a vyrovnali rekordný zápis Detroitu spred 23 rokov, ale do play-off vstúpili na domácom ľade prehrou s Columbusom 3:4.

A to Lightning aj zásluhou jednej asistencie slovenského obrancu Erika Černáka po prvej tretine viedli 3:0 a nič nenasvedčovalo možnému obratu. Potom však ruský brankár Blue Jackets Sergej Bobrovskij "zatiahol roletu" a do konca zápasu už strieľali góly iba jeho spoluhráči. Obrat z 0:3 na 4:3 dovŕšil 5:55 min pred koncom tretej tretiny v presilovej hre obranca Seth Jones, ktorý trafil do ľavého horného rohu bránky Andreja Vasilevského.

Prehrou vstúpili do play-off aj hráči Pittsburghu. Víťazi Stanley Cupu z ročníkov 2015/2016 a 2016/2017 podľahli v New Yorku domácim Islanders 3:4 po predĺžení. V Západnej konferencii sa na úvod zrodili dve tesné prehry domácich tímov. Nashville prehral s Dallasom 2:3 a Winnipeg so St. Louis 1:2. Zápas San Jose - Vegas sa skončil triumfom domáceho tímu 5:2.

San Jose - Vegas 5:2 (1:0, 3:1, 1:1) - stav série 1:0

Góly: 15. Pavelski (Burns), 27. Burns (E. Karlsson, Hertl), 28. Vlasic (Thornton, E. Kane), 40. E. Kane (E. Karlsson), 59. Hertl (Couture, Vlasic) - 29. Mark Stone (Paul Stastny, Pacioretty), 56. Mark Stone (Theodore, Pacioretty)

Tampa Bay - Columbus 3:4 (3:0, 0:1, 0:3) - stav série 0:1

Góly: 5. Killorn, 12. Cirelli (ČERNÁK, J.T. Miller), 18. Gourde (Sergačev, Rutta) - 30. N. Foligno (Josh Anderson), 48. Savard, 52. Josh Anderson (Jenner), 55. S. Jones (Panarin, Werenski)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:44 min, 1 asistencia, 2 strely, 2 "hity"

New York Islanders - Pittsburgh 4:3 po predĺž. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0) - stav série 1:0

Góly: 2. Eberle (Lee, Pelech), 16. Nelson (Eberle, Toews), 53. Leddy (Filppula, Komarov), 65. Bailey (Barzal) - 6. Kessel (Simon, Dumoulin), 34. Malkin (Schultz, Kessel), 59. Schultz (Letang, Malkin)

Winnipeg - St. Louis 1:2 (1:0, 0:0, 0:2) - stav série 0:1

Góly: 14. Laine (Little, Byfuglien) - 45. Perron (Parayko, Sundqvist), 58. Bozak (Maroon, Pietrangelo)

Nashville - Dallas 2:3 (1:0, 0:1, 1:2) - stav série 0:1

Góly: 13. Josi (Ellis, Bonino), 54. P.K. Subban (Boyle, Ekholm) - 33. Heiskanen (Dowling, Faksa), 47. Heiskanen (Klingberg), 51. Zuccarello (Lovejoy, Jamie Benn)