Bezchybná Kuzminová triumfovala v Nórsku, trafila všetky terče

23.3.2019 15:39 | zdroj: TA3 TASR SITA | zdroj foto: TASR/Michal Svítok

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová zvíťazila v stíhacích pretekoch vo finále Svetového pohára v Holmenkollene. Na štyroch streleckých položkách nespravila ani jednu chybu.

Článok bol aktualizovaný:

• Zdieľať

Tridsaťštyriročná Kuzminová triumfovala pred druhou v cieli Nemkou Denise Herrmannovou, ktorá zaostala o 1:42,8 min za víťazkou. Tretia skončila Švédka Hanna Öbergová so stratou 2:01,1 min na najúspešnejšiu. Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová neurobila na strelnici ani jednu chybu. Biatlonistky sa počas pretekov museli vyrovnať so silným vetrom. Kuzminová zaznamenala celkovo 18. víťazstvo v pretekoch na vrcholných podujatiach. V aktuálnej sezóne SP sa na najvyšší stupienok postavila piatykrát, raz bola aj druhá.

Výsledky - SP 2018/2019 v biatlone - 9. kolo - Oslo (Nór.) - sobota:

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Anastasia Kuzminová (SR) 28:25,9 min (0), 2. Denise Herrmannová (Nem.) +1:42,8 min (2), 3. Hanna Öbergová (Švéd.) +2:01,1 (1), 5. Marte Olsbuová-Röiselandová (Nór.) +2:11,7 (3), 5. Linn Perssonová (Švéd.) 2:12,5 (1), 6. Tiril Eckhoffová (Nór.) +2:27,7 (4), ... 35. Paulína Fialková (SR) +5:06,3 (8)

"To je neuveriteľné, čo dnes predviedla. Na záver svojej kariéry, streliť štyri nuly, To je super, Bolo veterno, ale zvládla to. Jeden z jej životných výkonov. Podľa mňa je mentálne ešte silnejšia ako pred rokom na ZOH," uviedol Kuzmiovej tréner a manžel v jednej osobe Daniel Kuzmin. Kuzminová si bezchybnou streľbou splnila jeden zo športových snov.

Po prvej položke v ľahu bola na čele pretekov bezchybná Kuzminová o 35,7 s pred druhou Preussovou. P. Fialková po dvoch chybách klesla na 14. miesto. Aj po druhej streľbe v ľahu patrila vedúca pozícia naďalej bezchybnej Kuzminovej. Pred švédskym duom Perssonová, Högbergová mala Slovenka obrovský náskok viac ako 1:14 min. P. Fialková po ďalších dvoch chybách padla až na 22. priečku. Ani na tretej položke Kuzmionová nezaváhala a svoj náskok pred najbližšou prenasledovateľkou navýšila už na takmer 1:23 min. Kuzminová neminula ani na poslednej položke a bezpečne si išla po víťazstvo. Druhá finišovala Nemka Herrmannová pred treťou Švédkou Öbergovou.

Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková skončila na 35. priečke. V pretekoch zaznamenala na strelnici osem chýb.