NHL: Pánik strelil gól, no jeho Arizona utrpela v Chicagu debakel

12.3.2019 07:49

Slovenský hokejista Richard Pánik strelil gól, ale jeho Arizona prehrala 1:7 na ľade Chicaga v pondelkovom stretnutí NHL. Pánik otvoril skóre v 5. min, keď bekhendom dorazil za chrbát Coreyho Crawforda odrazený puk po vlastnej strele. Dosiahol dvanásty gól a 30. bod vo vrcholiacej sezóne.

Solídna hra Sekeru

Až dvaja slovenskí obrancovia boli v hre v súboji Toronta a Tampy Bay (2:6). Martin Marinčin na domácej a Erik Černák nebodovali, ale na konci mal dôvod na spokojnosť 21-ročný zadák Tampy Bay. Černák sa prezentoval piatimi strelami na bránku, jedným bodyčekom a dvoma plusovými bodmi. Marinčin raz vystrelil a pridal aj jeden "hit".

V pondelok si v NHL zahral ešte jeden slovenský obranca Andrej Sekera a dočkal sa triumfu jeho Edmontonu nad New York Rangers 3:2 po predĺžení. Sekera strávil na ľade solídnu porciu minút (23:32 min) s 1 strelou na bránku, 1 plusovým bodom a 4 zablokovanými pokusmi súperových hráčov. O víťazstve Edmontonu rozhodol v 35. sekunde predĺženia Leon Draisaitl po prihrávke Connora McDavida.

Sumár:

Toronto - Tampa Bay 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
Góly: 32. Matthews (Johnsson, Zajcev), 60. C. Brown (Marleau, Kadri) - 11. T. Johnson (McDonagh, Kučerov), 19. Cirelli (Sergačiov, Killorn), 25. T. Johnson (Point, McDonagh), 25. Palát (Coburn, Rutta), 39. Paquette (Hedman, Gourde), 46. Paquette (Gourde, Rutta)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 17:46 min, 1 strela, 1 "hit" - Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19:37 min, 5 striel, 1 "hit", 2 plusové body, 2 trestné minúty

New York Islanders - Columbus 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 7. Pulock (Clutterbuck, Pelech), 59. Lee (Filppula)

Chicago - Arizona 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)
Góly: 7. Perlini (Seabrook, DeBrincat), 9. Saad (J. Toews, Gustafsson), 24. Perlini (Strome, Kahun), 27. Kunitz (Kämpf, Krüger), 29. P. Kane (Anisimov, Kahun), 35. J. Toews (z trest. strieľania), 60. Perlini (DeBrincat, Murphy) - 5. PÁNIK (Dvorak)
Richard Pánik (Arizona) odohral 18:05 min, 1 gól, 6 "hitov", 3 strely, 1 mínusový bod

Philadelphia - Ottawa 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Góly: 23. Lindblom (Couturier, Gostisbehere), 27. Raffl (Patrick), 40. Laughton (Konecny, Raffl) - 10. Tierney (Harpur, Balcers), 58. Chlapík (Z. Smith, Chabot)

Minnesota - San Jose 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 35. Goodrow (Vlasic, Heed), 45. Hertl (Meier, Nyquist), 51. Couture)

Colorado - Carolina 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 31. Hamilton (Williams. Svečnikov), 48, Svečnikov (Teräväinen, Faulk), 58. Svečnikov (Teräväinen, Pesce)

Edmonton - New York Rangers 3:2 po predĺž. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 7. McDavid (Chiasson, Draisaitl), 9. Benning (Draisaitl, Kassian), 61. Draisaitl (McDavid, Nurse) - 32. B. Lemieux (Shattenkirk), 42. Howden (Lemieux)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 23:32 min, 1 strela na bránku, 1 plusový bod, 4 zablokované strely