NHL: Montreal prerušil sériu prehier, víťazný gól strelil Tatar

20.2.2019 08:51

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar strelil víťazný gól pri domácom triumfe Montrealu Canadiens nad Columbusom Blue Jackets 3:2. Dvadsaťosemročný krídelník sa presadil v 54. minúte a zaznamenal už 19. presný zásah v prebiehajúcej sezóne, dokopy má na konte 44 bodov.

Montreal aj vďaka Tatarovi ukončil štvorzápasovú sériu prehier. Na gól mu prihral krížnym pasom Jordie Benn. "Bola to veľmi ťažká prihrávka, ale on to dokázal. Pozreli sme sa na seba a ja som sa iba postavil na správne miesto," povedal Tatar pre nhl.com.

Andrej Sekera si v noci na stredu odkrútil debut v tomto ročníku súťaže. V drese Edmontonu Oilers odohral 17:33 minút a zaznamenal jednu mínusku, no jeho tím prehral s Arizonou 2:3 po nájazdoch. Tridsaťdvaročný obranca si po minulosezónnych problémoch s kolenom v auguste počas tréningu natrhol achilovku.