Poznáme víťaza základnej časti. Šláger rozhodla penalta

16.2.2019 18:14

Futbalisti Dunajskej Stredy prehrali v zápase 19. kola Fortuna ligy so Slovanom Bratislava 0:1. Šlágru kola predchádzalo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného štadióna MOL Aréna, o čo sa postarala maďarská plavkyňa a trojnásobná olympijská víťazka Katinka Hosszúová.

TASR/Pavel Neubauer

V prvom polčase videli diváci na Žitnom ostrove po jednom streleckom pokuse na oboch stranách, ale gól nepadol. V úvode druhého polčasu mohol skórovať Moha, ale v "tutovke" mieril len do brankára Martina Jedličku. Po hodine hry síce musel domáci gólman vyťahoval loptu z bránky, no gól neplatil pre ofsajdové postavenie Andraža Šporara.

Tento slovinský útočník sa však napokon dočkal. V 79. min premenil pokutový kop a 16. gólom v sezóne rozhodol o najtesnejšom triumfe "belasých". O tri minúty neskôr mohol spečatiť výhru hostí Marin Ljubičič, ale po priamom kope hlavičkoval iba do brvna. Každopádne, ŠK Slovan Bratislava vyhral aj deviaty duel na ihriskách súperov v aktuálnom ročníku a svoj náskok na čele tabuľky zvýšil práve pred FC DAC 1904 Dunajská Streda už na rozdiel jedenástich bodov. "Belasí" sa v predstihu stali víťazom základnej časti Fortuna ligy 2018/2019.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 79. Šporar (z pok. kopu), ŽK: 83. K. Vida, 90.+ Kalmár - 66. Ljubičič, 90.+ Šporar, rozhodovali: Glova - Benko, D. Hrčka, 12 135 divákov

Dunajská Streda: Jedlička - César Blackman (85. S. Koné), Šatka, T. Huk, Koštrna - M. Vida - Herc, Kalmár - Tretiakov, Abdulrahman Taiwo (81. Čmelík), K. Vida

Slovan: Greif - Apau (37. Medveděv), Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič, de Kamps - Holman (85. Guzmics) - Čavrič (90.+ Dražič), Šporar, Moha