Belasí podľahli vo finále Malta Cupu Brnu, rozhodol prvý polčas

21.1.2019 22:00

ŠK Slovan Bratislava prehral vo finále Tipsport Malta Cupu so Zbrojovkou Brno 0:3. Český druholigový klub rozhodol o víťazstve ešte v prvom polčase.

Zverenci Martina Ševelu mali v úvodných dvadsiatich minútach územnú prevahu, no nedokázali z nej vyťažiť ani len väčšiu gólovú príležitosť. Slabšie momenty "belasých" využila Zbrojovka v 34. minúte, keď nedôraznú obranu prekonal Šumbera. Slovanistov neprebral inkasovaný zásah z letargie. Práve naopak, veľmi podobná situácia sa zopakovala aj o deväť minút neskôr a na 2:0 pre Brno zvýšil Bariš.

Tesne pred koncom prvého polčasu prišiel tretí úder Brna. Centrovanú loptu podbehli všetci obrancovia aj s brankárom Greifom a keď už sa zdalo, že opustila hraciu plochu, do siete ju upratal Pavlík. V druhom polčase sa síce Slovan snažil s výsledkom niečo urobiť, ale Brno si už vedenie postrážilo a zvíťazilo 3:0.