Vysypali vlečku hnoja. Tréner hokejistov reagoval na obvinenia

Vysypali vlečku hnoja. Tréner hokejistov reagoval na obvinenia

7.1.2019 16:32 | zdroj: TA3 TASR SITA | zdroj foto: SITA/Braňo Bibel

Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Martin Fehérváry ani obranca Marek Korenčík priamo nepotvrdili vyjadrenia útočníkov Martina Pospíšila a Miloša Fafráka o situácii v slovenskom juniorskom tíme počas nedávno skončených MSJ v Kanade. Mladí Slováci na šampionáte obsadili ôsme miesto.

Vysypali vlečku hnoja. Tréner hokejistov reagoval na obvinenia

Článok bol aktualizovaný:

  • Zdieľať

Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Martin Fehérváry ani obranca Marek Korenčík priamo nepotvrdili vyjadrenia útočníkov Martina Pospíšila a Miloša Fafráka o situácii v slovenskom juniorskom tíme počas nedávno skončených MSJ v Kanade. Mladí Slováci na šampionáte obsadili ôsme miesto.

Vložiť video

Reálny obraz nášho hokeja

"Nevedeli sme o tom, že títo hráči plánujú napísať také statusy. Či s tým súhlasíme, je ťažká otázka. Je ťažké sa k tomu vyjadriť," zhodli sa Fehérváry a Korenčik. "Mohlo sa to vyriešiť nejako inak, nemali by sa také veci vynášať z kabíny, no už sa tak stalo," pokračoval Korenčík.

Kapitán družstva však priznal, že atmosféra v tíme nebola počas MS práve ideálna. Napriek tomu sa zastal i generálneho manažéra SR "20" Romana Ulehlu, ktorý tiež čelí obvineniam zo strany Pospíšila. "Začali sme šampionát tromi prehrami. Z toho pramenilo i napätie v tíme. Všetci sme chceli konkurovať všetkým ostatným družstvám. Veľakrát počas majstrovstiev sveta sme čakali na veľa vecí, ale to nie je vždy otázka nášho manažéra," uviedol Fehérváry. Obranca švédskeho HV 71 ďalej prezradil, že je pravda, že kabína chcela Pospíšila na MS. "Je to dobrý hokejista a určite tam mal byť. Mal zdravotné problémy a nevedeli sme, ako to s ním bude vyzerať. Po prípravnom zápase s Kanadou sa už určovala nominácia. Vždy do reprezentácie idem s cieľom, aby som hral hokej a nie kritizoval niekoho," doplnil Fehérváry.

Ku kritike manažéra Ulehlu sa pridal aj Miloš Fafrák, ktorý sa počas roka pripravoval v tíme HK Orange 20. Generálny manažér slovenskej reprezentácie do 20 rokov pochybenia na svojej strane poprel. "Zabezpečenie hráčov projektu je na špičkovej úrovni. Na rovnakej, akú majú iné extraligové tímy, ba možno i na vyššej. Miloš Fafrák vyfasoval výstroj. Povedal, že v tom hrať nebude, lebo používa inú značku. Vyzývali sme ho, že musí hrať v korčuliach od nás, pretože boli od sponzora, s ktorým máme zmluvu. Napriek tomu v nich nechcel hrať, a preto sú v sklade. Čo povedal, teda nie je pravda," vyhlásil Ulehla.

Pospíšil vo svojom statuse uviedol, že Bokroš údajne nabádal kapitána a jeho asistentov, aby vynadali útočníkovi Sioux City Musketeers. Zdroj agentúry SITA z tímu SR "20" priznal, že Bokroš podobný pokyn dal, ale nie iba na adresu Martina Pospíšila, ale viacerých hráčov. "Prehrali sme proti Švédom, ten zápas nám nevyšiel a myslím si, že bolo nutné v kabíne zvýšiť hlas. Dostali sme toto nariadenie, ale myslím si, že by sme to urobili tak či tak. V hokeji takýto krok občas treba urobiť, myslím si, že to trochu pomohlo," povedal Fehérváry.

Viac
k Téme

Bokroš sa chce súdiť

Trénera slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov mrzí, že po návrate zo svetového šampionátu juniorov je na pretrase takáto a nie športová téma. "Je mi ľúto, že musíme otvárať takúto tému," povedal Ernest Bokroš v súvislosti s obvineniami z viacerých strán, že za finančnú odmenu niekedy uprednostnil niektorého hráča pred iným v súvislosti so štartom na MSJ. Jeho niekdajší zverenec Martin Jakúbek na facebooku napísal, že dostal možnosť zúčastniť sa na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov. "Toto len tak nenechám, Jakúbka budú kontaktovať moji právnici. Nie a nie, nezobral som žiaden úplatok od rodiča, aby šiel jeho syn na majstrovstvá sveta. Nebol mi ponúkaný úplatok, nestalo sa to," zdôraznil Bokroš.

Reagoval aj na ďalšiu kritiku Martina Pospíšila, ktorý vo svojom medializovanom statuse uviedol, že Bokroš mu napriek prvotnej nevôli oznámil, že si na šampionáte zahrá a že zaplatil kartou. "V tíme bol pripravený aj Oliver Okuliar. Pospíšilovi som povedal: 'Dobre Martin, zostávaš, aj keby som to mal zaplatiť vlastnou kartou.' Na druhý deň som volal pánovi Šatanovi a oboznámil som ho so vzniknutou situáciou, že Pospíšil je chorý a potrebujeme nejaký čas počkať. Šatan súhlasil. Musím dodať, že pobyt jedného hráča navyše som neplatil napokon ja, ale pán manažér z financií zväzu," ozrejmil svoj pohľad na vec skúsený kouč.

Uviedol aj to, že za takýchto okolností, keď je dennodenne atakovaný, nemá chuť pokračovať v tejto práci. "Prvoradá je rodina a keď práca takto zasahuje do rodiny, tak to nemá zmysel. S viacerými kolegami trénermi sme sa zhodli, že pokiaľ máme byť takto dehonestovaní, tak to za to nestojí. Nikto to nebude chcieť robiť," uzavrel Ernest Bokroš.

Na tlačový brífing zareagoval aj Martin Pospíšil. Na sociálnej sieti Facebook uviedol, že si spolu s Milošom Fafrákom za svojimi vyhláseniami stoja a že je sklamaný z hráčov, ktorí sa na tlačovke predstavili. "Zdravím všetkých ľudí. Chcem vám povedať, že stále si ja a Miloš Fafrák stojíme za svojím vyhlásením a vždy budeme. Je to náš názor a nikoho iného. Nie ako pán Bokroš naznačil, že mi s tým niekto pomáhal. To je nezmysel. To, čo sa odohralo na tlačovke, bola z môjho pohľadu jedna veľká fraška. Škoda, že som tam nemohol byť. Z hráčov som osobne sklamaný, boli tam zbytočne a v podstate nič dokopy nepovedali. Na druhej strane chápem, že v 19 rokoch sa takéto veci nechce riešiť každému. Nie každý rozmýšľa tak ako ja alebo Miloš Fafrák. Nám úprimne záleží na slovenskom hokeji, no po dnešku som sa len utvrdil v tom, že pokým sú tam ľudia ako je pán Bokroš a pán Ulehla, slovenský hokej sa nikam neposunie. Prišlo mi strašne veľa správ od fanúšikov a hokejistov, čo si ho zažili, súhlasia so mnou a stoja pri mne, čo si veľmi vážim a ďakujem za podporu. PS: Je čas sa sústrediť naplno na moje výkony na ľade. Týmto prosím aj média, aby mne už nepísali a nevolali. Rád sa s vami stretnem po sezóne. Vopred ďakujem," napísal Pospíšil.

Viac
k Téme