City uštedril Liverpoolu prvú prehru, oživil nádej na titul

3.1.2019 23:05

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v šlágri 21. kola anglickej Premier League doma nad Liverpoolom 2:1 a na lídra tabuľky strácajú z druhej priečky už len štyri body. Pre "The Reds" to bola prvá prehra v prebiehajúcej ligovej sezóne.

Domáci sa ujali vedenia v 40. minúte, keď sa presadil Sergio Agüero prudkou strelou pod brvno z veľkého uhla z hranice päťky. O vyrovnanie sa postaral v 64. minúte v páde Roberto Firmino, no o osem minút neskôr zaistil tri body pre City krížnou strelou po rýchlom brejku Leroy Sane.

Liverpool bol posledný tím v prebiehajúcej sezóne Premier League bez prehry, keď doteraz z 20 zápasov 17 vyhral a tri remizoval. Na konte má 54 bodov, druhé City 50 a tretí Tottenham 48.