Sulík už do Bruselu nechce. Ideme nahradiť Roberta Fica, vyhlásil

Sulík už do Bruselu nechce. Ideme nahradiť Roberta Fica, vyhlásil

24.11.2018 10:39 | zdroj: TA3 TASR | zdroj foto: SITA/Diana Černáková

Opozičná SaS chce vyhrať najbližšie parlamentné voľby. Vyhlásil to predseda liberálov Richard Sulík na programovej konferencii v Bratislave. Opätovne vylúčil spoluprácu so Smerom-SD, SNS a ĽSNS.

Sulík už do Bruselu nechce. Ideme nahradiť Roberta Fica, vyhlásil

Článok bol aktualizovaný:

  • Zdieľať

Opozičná SaS chce vyhrať najbližšie parlamentné voľby. Vyhlásil to predseda liberálov Richard Sulík na programovej konferencii v Bratislave. Opätovne vylúčil spoluprácu so Smerom-SD, SNS a ĽSNS.

Vložiť video

Po 10 rokoch sú pripravení

"Náš jasný cieľ nie je len dosiahnuť najlepší volebný výsledok v našej histórii, ale vyhrať parlamentné voľby v roku 2020 alebo skôr. Máme na to všetko, osoby, obsah a organizáciu. Po 10 rokoch sme pripravení, máme cieľ, odhodlanie, ale aj povinnosť. Budeme úprimne bojovať za slušné Slovensko, sme jediná alternatíva pre Slovensko," vyhlásil Sulík, podľa ktorého je SaS pripravená vymeniť Smer-SD. Na sociálnej sieti to SaS potvrdila slovami "Ideme nahradiť Roberta Fica!".

"Sme komplexnou ponukou na prevzatie zodpovednosti za našu krásnu krajinu," uviedol Sulík, ktorý oznámil, že nebude už kandidovať v eurovoľbách a budúci rok chce venovať kampani. V nej chce Sulík osobne vysvetľovať, že SaS ide zo Slovenska "spraviť krajinu, v ktorej sa oplatí žiť, pracovať a podnikať". Len SaS vie podľa jeho slov dať všetkým voličom ucelenú ponuku, program, ľudí, zázemie. Povedal tiež, že bez ohľadu na to, čo bude po parlamentných voľbách, v prípade, že SaS dosiahne lepší výsledok ako v roku 2016, bude opätovne kandidovať za predsedu.

Predstavil kandidátov

Šéf liberálov nepovedal, s kým chce SaS spolupracovať, počká si na výsledky parlamentných volieb. Dotkol sa aj nových politických strán a úvah o strane prezidenta Andreja Kisku. U hlavy štátu Sulík nevidí odhodlanie prevziať zodpovednosť, keďže stále odkladá vyjadrenie o svojej politickej budúcnosti. O vzniknutých nových stranách Sulík povedal, že by mali nabrať skúsenosť. "Považujem za podstatné mať skúsenosť," doplnil.

Sulík oznámil, že liberálov zo SaS povedie do budúcoročných májových volieb do Európskeho parlamentu trojica Eugen Jurzyca (líder kandidátky), Alojz Baránik a Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorí sú v súčasnosti poslancami národnej rady.

"Slovensko musí mať v Európskom parlamente zdatného ekonóma, presvedčeného, ale triezveho Európana," povedal Sulík o Jurzycovi. Baránika označil za zdatného právnika, Ďuriš Nicholsonovú za silné meno so silným politickým výtlakom. V eurovoľbách by chcela SaS získať aspoň dva mandáty. Ďalšie mená z kandidačnej listiny Sulík nepredstavil, ešte sa chcú so záujemcami rozprávať o ich plánoch.

Predstavil aj program, ako by sa podľa SaS mohla Európska únia zreformovať "k lepšiemu". Nazvali ho Manifest slovenského eurorealizmu. Sulík tiež zdôraznil, že SaS verí v budúcnosť v EÚ, nechce vystúpenie Slovenska z tohto spolku. Únia však podľa neho potrebuje reformu.

V budúcom roku sa budú na Slovensku konať aj prezidentské voľby. V tých SaS podporuje Roberta Mistríka. Sulík ho označil za "famózneho kandidáta". Líder SaS tiež oznámil, že liberálov čaká výročný kongres, uskutoční sa 15. júna 2019 v starej Národnej rade v Bratislave.

Viac
k Téme

TOP videá