NBA: Washington prehrával o 24 bodov, potom prišiel obrat

21.11.2018 07:27

Basketbalisti Washingtonu Wizards zdolali v zámorskej NBA Los Angeles Clippers 125:118, hoci v zápase prehrávali už o 24 bodov.

John Wall sa podieľal na víťazstve domácich 30 bodmi a ôsmimi asistenciami, jeho spoluhráč Bradley Beal zaznamenal 27 a Jeff Green ako náhradník 20 bodov.

Basketbalisti Toronta si v poslednej sekunde zabezpečili víťazstvo na palubovke Orlanda 93:91. V dramatickej koncovke sa dvakrát menilo skóre. Najprv domáci Evan Fournier 2,3 s pred koncom vyrovnal na 91:91, ale pol sekundy pred sirénou Danny Green stanovil definitívu v prospech hostí. Raptors si na Floride pripísali 14. víťazstvo v sezóne a trónia na čele NBA. Orlandu nepomohlo ani 27 bodov v podaní Fourniera, najlepším strelcom hostí bol 18-bodový Kawhi Leonard.

"Naša obrana bola výborná úvodných 24 minút a aj záverečných dvanásť. V tretej štvrtine to bola absolútna katastrofa (Orlando ju vyhralo 38:26 - pozn.), ale časť z toho tvorili aj naše chyby v útoku," zhodnotil tréner Toronta Nick Nurse.