NBA: Walker dosiahol osobné maximum, Hornets padli po predĺžení

18.11.2018 10:46

Ani excelentných 60 bodov rozohrávača Kembu Walkera nestačilo basketbalistom Charlotte na víťazstvo proti Philadelphii v zápase NBA. Hostia zvíťazili 122:119 po predĺžení, keď definitívu stanovil trojkou zároveň so záverečným klaksónom Jimmy Butler.

Walker si 60 bodmi stanovil osobné strelecké maximum a zároveň preskočil Kevina Duranta v najvyššom nástrele v tejto sezóne. Jeden z lídrov Golden State Durant dosiahol 29. októbra proti Chicagu 52 bodov. Walker aktuálne premenil 21 z 34 pokusov z poľa a do koša umiestnil 6 zo 14 trojkových striel. Premenil všetkých 12 trestných hodov a pridal aj 7 doskokov a 4 asistencie. "Som hrdý, podarilo sa mi čosi neuveriteľné. Mám však zlosť na to, že sme prehrali. Som súťaživý typ a chcem víťaziť," uviedol Walker.

Obhajca trofeje Golden State je stále na čele západnej konferencie a to napriek tomu, že "bojovníkom" pribudla na konto piata prehra. V Dallase neuspeli 109:112, hoci minútu a pol pred koncom štvrtej štvrtiny viedli 108:107. Potom však zaúradoval mladý Slovinec Luka Dončič a štyrmi bodmi preklopil víťazstvo na stranu Stars. Dončič má iba 19 rokov a v NBA hrá prvú sezónu, v prvej časti tohto roka stačil priviesť Real Madrid k euroligovému titulu. "Milujem strely v poslednej minúte, robil som to aj v Madride. Samozrejme, NBA je najlepšia liga na svete, čiže je to odlišné od Európy," skonštatoval Luka Dončič, autor 24 bodov a 9 doskokov.

Hráči Warriors prehrali štvrtý raz z posledných šiestich zápasov a absencia Stephena Curryho a Draymonda Greena v ich zostave je čoraz citeľnejšia. Kevin Durant a Klay Thompson síce spolu zaťažili kôš súpera 54 bodmi, ale v poslednej minúte zápasu z troch pokusov spolu netrafili ani raz. "Počas celého zápasu sme hrali príkladne a vytrvali až do konca. Znemožňovali sme im strieľať z výhodných pozícií a nakoniec sme boli odmenení. Keď tvrdo pracujete, prikloníte si šťastie na svoju stranu," zhodnotil tréner Dallasu Rick Carlisle.