NHL: V nájazdoch mali šťastie panteri, úspešnejší boli hostia

20.10.2018 10:14

V troch stretnutiach zámorskej NHL sa nepredstavil žiadny slovenský hokejista a víťazstvá si v nich pripísali výlučne hostia. Minulosezónny držiteľ Stanleyho pohára Washington doma podľahol Floride až po samostatných nájazdoch.

Rozhodli nájazdy

Capitals po úvodnom dejstve prehrávali už 1:4, ale v neskoršom priebehu sa dokázali vrátiť do stretnutia a v 59. minúte si zásahom Švéda Nicklasa Bäckströma vynútili predĺženie. V nájazdoch mali viac šťastia "panteri" z Floridy, ktorí napokon získali premiérový triumf v novej sezóne "profiligy". Rozhodujúci nájazd premenil Jonathan Huberdeau, ktorý rovnako ako Vincent Trocheck v zápase zaznamenal bilanciu 1+2.

V Dallase sa všetko podstatné udialo až v tretej tretine. Na jej začiatku prekonal Jason Spezza brankára Minnesoty Devana Dubnyka. Potom však zabrali zadáci z prvej formácie hostí Matt Dumba a Ryan Suter. Druhý menovaný ako 11. obranca narodený v USA dosiahol métu 500 bodov. Víťaznú poistku pre "Wild" pridal v 59. minúte gólom do prázdnej bránky skúsený útočník Zach Parise.

Sumáre NHL - piatok:

Washington - Florida 5:6 po samostatných nájazdoch (1:4, 3:1, 1:0 - 0:0, 0:1) Góly: 16. Carlson (Eller, Kempný), 22. Connolly (Vrána, Djoos), 29. Vrána (Eller, Connolly), 34. Smith-Pelly (Niskanen, Kuznecov), 59. Bäckström (Eller, Kuznecov) – 11. Trocheck (Huberdeau, Petrovic), 16. Dadonov (Barkov, Trocheck), 17. Sceviour (Huberdeau, Trocheck), 19. McCann (Malgin, Yandle), 40. Huberdeau (Dadonov, Hoffman), rozh. sam. nájazd Huberdeau

Dallas - Minnesota 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)Góly: 41. Spezza (Heiskanen, Shore) – 50. Dumba (Mikael Granlund, Parise), 53. Suter (E. Staal, Zucker), 59. Parise (Suter)

Calgary - Nashville 3:5 (1:1, 1:2, 1:2) Góly: 19. Lindholm (Gaudreau, Giordano), 33. M. Tkachuk (Lindholm, Giordano), 43. Bennett (D. Ryan, Stone) – 1. Johansen (F. Forsberg, Ellis), 25. C. Smith (Turris, Fiala), 35. Fiala (Ellis, Turris), 47. Rinaldo (Y. Weber), 60. F. Forsberg