Radwanská v Pekingu triumfovala

TA3
9.10.2011 21:59

Andrea Petkovičová to na Agniesku Radwanskú zatiaľ jednoducho nevie. Ich vzájomná bilancia je po finálovom zápase v Pekingu už 5:0 pre poľskú hráčku.

Radwanská to ale v čínskej metropole nemala vôbec jednoduché, veď v zápasovom maratóne, ktorý trval vyše dve a pol  hodiny sa musela okrem nepríjemnej útočnej hry Petkovičovej vysporiadať aj s nepopulárnym kanárom, ktorý dostala v druhom sete..najpútavejšie bolo ale prvé dejstvo. Radwanská ho vyhrala 7:5 a potrebovala nato až hodinu a 24 minút. Nasledoval spomínaný druhý set, ktorý Petkovičová vďaka presným úderom vyhrala 6:0. Zdalo sa že Nemecká hráčka zlomila súperku, opak bol však pravdou, radwanská hneď v prvom geme 3. setu petkovičovú brejkla a už si len strážila svoj servis. Agnieška Radwanská vyhrala druhý turnaj za dva týždne, keď minulú sobotu uspela aj v Tokiu. Vo svetovom rebríčku sa vďaka tomu posunie nielen späť do prvej 10-tky svetového rebríčka ale je aj poprednou uchádzačkou o poslednú ôsmu miestenku na záverečný turnaj majsteriek v Istanbule.