Najväčší krok pre Maďarsko

Najväčší krok pre Maďarsko

22.8.2018 15:53 | PR | zdroj foto: PR

Do maďarskej Budapešti mieri jedna z najväčších gamingových konferencií v Európe známa pod skratkou CEEGC. Hovoriť sa na nej bude aj o Slovensku.

Najväčší krok pre Maďarsko
  • Zdieľať

Do maďarskej Budapešti mieri jedna z najväčších gamingových konferencií v Európe známa pod skratkou CEEGC. Hovoriť sa na nej bude aj o Slovensku.

V septembri sa po tretíkrát uskutoční stretnutie výkonných predstaviteľov a odborníkov v rámci The Central and Eastern European Gaming Conference. Dejiskom konferencie zostala maďarská Budapešť, no namiesto hotela Kempinski sa tentoraz delegáti stretnú v hoteli Ritz-Carlton.

Kým program minuloročnej konferencie bol rozdelený do dvoch dní, tentoraz sa celý program vrátane udeľovania prestížnych cien CEEG, uskutoční počas jediného dňa a to konkrétne 25. septembra. Organizátor, spoločnosť European Gaming Media and Events má pre návštevníkov jasný odkaz: „Bude to viac než len seminár!“

Tento ročník má vlastnú ucelenú agendu. Za hlavnú tému organizátori zvolili: „Vek umelej inteligencie a ako regulátori musia držať krok s technológiou.“ Nielen však o tomto budú delegáti a hostia diskutovať na seminároch, prednáškach či panelových diskusiách za účasti renomovaných hostí.

Keďže podobných akcií na starom kontinente nebýva veľa, môžeme očakávať, že svojich zástupcov vyšlú do Budapešti všetky veľké spoločnosti, i na Slovensku dobre známe značky ako PokerStars, Kajot Online a iné. Program v rámci jediného dňa bude tematicky mimoriadne bohatý.

Všetko otvorí panelová diskusia o situácií v Západnej Európe, s dôrazom na Rumunsko, Bulharsko a Bielorusko. Nasledovať bude rovnako panelová diskusia, v ktorej sa bude preberať Zodpovedné hranie a Stávkarske podvody a to za účasti minimálne štyroch potvrdených spíkrov.

Pokračovať to bude dvomi panelovými diskusiami, ktoré sa veľmi úzko dotýkajú agendy celej konferencie – Evolúcia v technológií vs. regulátori hazardných hier a Umelá inteligencia. Ďalej sa bude diskutovať o potenciáli amerického trhu pre investície zo strany aj európskych spoločností.

Teší nás, že krátka časť bohatého programu sa bude týkať i Slovenska. Slovák Štefan Švec reprezentujúci významnú spoločnosť Playtech bude na konferencií hovoriť o situácií na Slovensku v rámci panelovej diskusie venovanej strednej Európe, kde odznejú aj príspevky o Poľsku, Maďarsku či Česku.

V súčasnosti sa finalizuje zoznam rečníkov a spíkrov, no už teraz môžeme prezradiť niekoľko zaujímavých mien z viac než 20-členného zoznamu mužov a žien. Jedným z najznámejších mien je gamingovej sekcie v známej talianskej spoločnosti Tonucci and Partners Quirino Mancini.

Na konferencii nebude chýbať ani prezident vplyvnej Rumunskej asociácie organizátorov hazardu Dan Iliovici. Kompletný zoznam speakrov nájdete na tomto odkaze, pričom zoznam ešte nie je konečný a do konca septembra sa rozrastie o niekoľko ďalších mien.

Pred delegátov sa postaví už aj raz spomínaný Slovák Štefan Švec. Ten stál v minulosti sa vznikom úspešných produktov ako Doxxbet či CardCasino a pôsobil aj ako konzultant pre Synot a Slovmatic. Za desať rokov si vyskúšal prácu na rôznych pozíciách, pričom posledný rok je jeho zamestnávateľom Playtech.

I vďaka takýmto skvelým hosťom sa dá očakávať, že The Central and Eastern European Gaming Conference bude jednou z gamingových udalostí roka určená pre všetkých – od softvérových vývojárov až po právnikov zaoberajúcich sa právom v oblasti zábavného priemyslu.

Nebude to len deň plný seminárov, prednášok, panelových diskusií a počúvania. Mnohí sem chodia z iných dôvodov. A tým sú kontakty. Konferencie ako je aj CEEGC sú výbornou príležitosťou spoznať nových ľudí, nadviazať nové kamarátstva a uzatvoriť obchody.