Audi Sport Slovakia: Prvý a jediný tím Audi Sport na Slovensku

Audi Sport Slovakia: Prvý a jediný tím Audi Sport na Slovensku

22.3.2018 10:53 | PR
Audi Sport Slovakia: Prvý a jediný tím Audi Sport na Slovensku
  • Zdieľať

Na Slovensku vznikol tím Audi Sport Slovakia, ktorý bude štartovať v medzinárodnom seriáli pretekov superšportových automobilov kategórie GT. Pretekárske Audi R8 LMS GT3 nasadí do pretekov Audi Centrum Bratislava.

Športová divízia Audi Sport je od roku 2009 aktívna v medzinárodných pretekoch kategórie GT3 a na tomto rastúcom trhu patrí k významným globálnym hráčom. Program zákazníckeho športu značky zastrešuje divízia Audi Sport customer racing, ktorá sa angažuje v motoristickom športe na štyroch kontinentoch – v Európe, Ázii, Amerike a Austrálii. Prvým a ťažiskovým modelom je Audi R8 LMS, z ktorého bolo doteraz vyrobených vyše 200 exemplárov a už vybojoval vyše 40 majstrovských titulov v rozličných seriáloch.

Audi R8 LMS konštrukčne vychádza z kupé Audi R8 druhej generácie a má všetky modifikácie nevyhnutné pre splnenie bezpečnostných noriem a požiadaviek medzinárodnej automobilovej federácie FIA pre kategóriu LMP (Le Mans Prototypes). Vozidlo poháňa atmosférický motor V10 s objemom 5,2 litra, ktorý dosahuje výkon 441 kW (600 k). Krútiaci moment motora, prevyšujúci 550 Nm, sa prenáša na zadné kolesá prostredníctvom elektrohydraulicky ovládanej trojlamelovej spojky a sekvenčnej šesťstupňovej prevodovky, ovládanej pneumaticky ovládačmi na volante. Námahu vodiča pri dlhých pretekoch znižuje hrebeňové riadenie s posilňovačom a špeciálne pretekové ABS. K technickým špecialitám okrem dokonale prepracovanej aerodynamiky patrí aj špeciálne bezpečnostné škrupinové sedadlo Audi Protection Seat PS 3. Homologačná hmotnosť vozidla je 1225 kg, bezpečnostná palivová nádrž má objem 120 litrov. Audi R8 LMS je všestranným pretekárskym vozidlom, ktoré sa hodí rovnako dobre na šprinty ako aj vytrvalostné preteky.

Audi Sport Slovakia bude vo svojej debutovej sezóne 2018 štartovať celkovo na trinástich pretekoch, zaradených do stredoeurópskych majstrovstiev pretekov na okruhoch (FIA CEZ) a seriálu Blancpain GT Series, ktorý je považovaný za neoficiálne majstrovstvá sveta vozidiel GT. Do pretekárskeho programu budú zaradené krátke preteky, tzv. šprinty aj vytrvalostné preteky:

  • 17.-20. mája Red Bull Ring, Rakúsko (FIA CEZ)
  • 21.-24. júna Misano, Taliansko (Blancpain GT Series)
  • 16.-19. augusta Slovakia Ring, Slovensko (FIA CEZ)
  • 30. augusta –1.septembra Hungaroring, Maďarsko (Blancpain GT Series)
  • 13.-16. septembra Nürburgring, Nemecko (Blancpain GT Series)
  • 28.-30. septembra Barcelona, Španielsko (Blancpain GT Series)

Tím sa oficiálne predstaví odbornej verejnosti dňa 18.4. 2018 na tlačovej konferencii.

TOP videá