NBA: Cleveland utrpel štrnástu prehru. Musíme zabrať, hovorí James

7.2.2018 12:13

Ani 21-bodový náskok nestačil Clevelandu, keď podľahol v Orlande 98:116. Cavaliers sa v ostatnom období trápia a potvrdili to aj v záverečnej štvrtine proti Magic, v ktorej skórovali iba 9 bodov. Cleveland prehral štrnástykrát z 21 duelov. "Ešte ne je nič stratené. Čaká nás ešte pár zápasov, ak však chceme v tejto sezóne niečo dosiahnuť, musíme zabrať," povedal LeBron James.

Simmons má kariérne maximum

Cleveland hral v druhom polčase bez svojho trénera. Tyronn Lue ostal po prvej polovici pre chorobu v šatni. V drese domácich sa darilo Jonothonovi Simmonsovi, ktorý nazbieral 34 bodov a utvoril si kariérne maximum. "Pre adrenalín som si to ani neuvedomil. Iba som sa snažil tvrdo makať pre tím," uviedol Simmons.

Druhý najlepší tím ligy Houston triumfoval v newyorskom Brooklyne 123:113. Mimoriadny večer to bol pre ostrostreľca Rockets Jamesa Hardena, ktorý sa na 5. víťazstve v rade podieľal 36 bodmi a celkovo prekročil hranicu 15-tisíc bodov. Dvadsaťpäť bodov pridal iný skveký hráč Houstonu Chris Paul. "Máte podstatne zjednodušenú úlohu, keď máte v kádri hráčov ako Chris či James. Sú neuveriteľní," vyhlásil tréner Rockets Mike D'Antoni.

Ani návrat po zranení Kyrieho Irvinga nezabránil nezdaru Bostonu v Toronte 91:111. Raptors dominovali počas celého divízneho derby, v záverečnej štvrtine si vypracovali aj 29-bodový odstup. Kanadský tím zvíťazil tretíkrát po sebe. "Dnes sme utrpeli ťažkú ranu. Keď nezachytíte začiatok, nie je jednoduché zvrátiť zápas. Ja som sa necítil ideálne. Týždňový výpadok je v profesionálnom športe dlhý doba," skonštatoval najlepší strelec Celtics Irving, ktorý si aj vďaka 6 trojkám pripísal 23 bodov.

Porziňgis si zranil koleno

Veľkú smolu mal v utorok ťahúň New Yorku Kristaps Porziňgis. Dvadsaťdvaročný Litovčan v druhej štvrtine zápasu zasmečoval, no pri dopade si zranil koleno. Následné vyšetrenie na magnetickej rezonancii ukázalo poškodenie predného skríženého väzu. Knicks napokon prehrali v Milwaukee 89:103. Pod triumf domácich sa postaralo tradičné trio - Giannis Antetokunmpo, Eric Bledsoe a Khris Middleton. Prví dvaja menovaní dosiahli po 23 bodoch, Bledsoe pridal dvadsať. Porziňgis nepríde iba o februárový zápas hviezd, ale ja o celý zvyšok tejto sezóny. "Nikomu by som neprial takéto zranenie. Je pre mňa ako brat, budem sa za neho modliť. Patrí k najdôležitejším členom našej rodiny," povedal Porziňgisov spoluhráč Enes Kanter.

Úradujúci šampión Golden State doma nestačil na Oklahomu City 105:125. Hviezdami stretnutia sa stali hosťujúci Paul George a Russell Westbrook, ktorí sa prezentovali 38 respektíve 34 bodmi. V drese Warriors bol najúspešnejší Kevin Durant s 33 bodmi.Domáci prehrali druhý raz po sebe, napriek tomu vedú Západnú konferenciu.Thunder uspeli po štyroch prehrách.