NHL: Pánik a Gáborík nebodovali pri triumfe Los Angeles v Chicagu

4.12.2017 08:39

Hokejisti Chicaga Blackhawks neuspeli už štvrtýkrát po sebe, keď podľahli na domácom ľade hráčom Los Angeles Kings 1:3 v nedeľňajšom stretnutí NHL. Pre hostí to bolo piate víťazstvo v sérii. Slovenskí útočníci Richard Pánik a Marián Gáborík nebodovali.

Gáborík na trestnej lavici

Pánik odohral v drese Blackhawks takmer 12 minút a prezentoval sa 1 bodyčekom. Jeho protihráč Gáborík bol na ľade takmer 13 minút a brankára domácich ohrozil 2 streleckými pokusmi. Dve minúty sedel na trestnej lavici za hákovanie.

Hráči Chicaga hrali počas úvodných dvoch tretín až štyrikrát presilovú hru, no ani jednu z nich nevyužili. Skóre stretnutia otvoril až v 50. min hosťujúci Christian Folin. V 58. min zvýšil do prázdnej bránky Dustin Brown. O sedemnásť sekúnd vykresal iskričku nádeje pre "čiernych jastrabov" presným zásahom Jonathan Toews. Triumf Kings spečatil opäť do opustenej bránky 52 sekúnd pred záverečnou sirénou kapitán Anže Kopitar.

Gólman Blackhawks Anton Forsberg zneškodnil 21 z 22 striel súpera a dosiahol 95,50 % úspešnosť zákrokov. Jeho náprotivok Jonathan Quick zastavil 24 z 25 striel domácich (96,60%).

Ďalšia rehra pre Ottawu Senators

Hokejisti Ottawy Senators prehrali ôsmykrát v ostatných deviatich zápasoch, keď vo Winnipegu utŕžili od Jets debakel 0:5. Štyri body za jeden gól a tri asistencie získal Blake Wheeler. Tridsaťjedenročný krídelník je so ziskom 35 bodov štvrtým najproduktívnejším hráčom celej súťaže, s 28 gólovými prihrávkami je zároveň najlepším asistentom v NHL. Brankár Winnipegu Connor Hellebuyck zastavil všetkých 21 striel hráčov Senators a pripísal si prvý "shutout" v aktuálnej sezóne.

Winnipeg prestrieľal hostí pomerom 49:21. V bránke "senátorov" začal Mike Condon, no po piatich inkasovaných góloch z 22 striel ho v 37. min vymenil Craig Anderson. Ten zastavil všetkých 27 striel, ktoré naňho smerovali.

"Nebol to najlepší zápas Ottawy, iba 60-minútovka, v ktorej sme získali dva body. Zabudneme na tento zápas rovnako rýchlo, ako sme ho odohrali," skonštatoval tréner Winnipegu Paul Maurice. "Ešte som sa tak trápne necítil, odkedy pôsobím v NHL," povzdychol si útočník Sens Mark Stone.

Sumáre NHL - nedeľa:

Chicago - Los Angeles 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Góly: 59. J. Toews (Seabrook) - 50. Folin (D. Brown, Kopitar), 58. D. Brown (Pearson, Forbort), 60. Kopitar, Richard Pánik (Chicago) 11:57 min, 1 "hit" - Marián Gáborík (Los Angeles) 12:52 min, 2 trestné minúty, 2 strely na bránku

Winnipeg - Ottawa 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Góly: 3. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 6. Perreault (Trouba, Wheeler), 24. Wheeler (Scheifele, Perreault), 27. Laine (Wheeler, Byfuglien), 27. T. Myers (Little, Perreault)

Colorado - Dallas 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)

Góly: 21. Rantanen (MacKinnon), 33. Comeau (Nieto, Barrie) - 15. Seguin, 20. Seguin (Radulov, J. Klingberg), 27. Spezza (D. Shore, J. Klingberg), 28. Pateryn (A. Radulov, Jamie Benn), 45. B. Ritchie (McKenzie), 58. D. Shore, 59. B. Ritchie (Faksa, Lindell)

Vegas - Arizona 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 23. Tuch (C. Miller, Eakin), 41. Marchessault (Schmidt, W. Karlsson), 64. R. Smith (Marchessault) - 34. Chychrun (M. Domi, C. Fischer), 49. Stepan (M. Domi, Keller)