Nitra zdolala doma Kaposvár a vstúpila do pohárovej Európy

29.11.2017 21:36

Nitriansky volejbalisti potvrdili úspešný vstup do pohárovej Európy. Po úvodnom víťazstve v Challenge Cupu na palubovke maďarského Fino Kaposvár, zvíťazili aj v domácej odvete.

Prvý set bol vyrovnaný, ale Nitra si celý čas udržiavala mierny náskok. Ten Kaposvár pred koncovkou zmazal a vyrovnal na 19:19, no záver domáci volejbalisti zvládli a úvodné dejstvo vyhrali 25:22. Nitra mala výborný vstup do druhého, keď viedla 5:0 a po Horníkovom ese 7:1. Domáci súpera valcovali, výborne podávali i bránili a viedli už 14:3. V druhom sete bol na ihrisku len jeden tím, Nitra vyhrala 25:10 a spravila rázny krok k postupu.

Tretí set bol vyrovnanejší, Nitra pred druhým technickým oddychovým časom získala dva body za sebou a odskočila na 16:14. V závere viedli Kardošovci 22:18, ale koncovku si skomplikovali a hostia sa prepracovali k setbalu za stavu 24:23. Ten však Nitra odvrátila, tretí set vyhrala 27:25 a tešila sa z postupu.