NHL: Tatar asistoval, Detroit podľahol doma Coloradu

20.11.2017 08:04

Hokejisti New Yorku Islanders s Jaroslavom Halákom v bránke podľahli domácim hráčom Caroliny Hurricanes 2:4 v nedeľňajšom stretnutí severoamerickej NHL. Slovenský gólman odchytal celé stretnutie a zastavil 28 z 32 streleckých pokusov súpera s úspešnosťou zákrokov 87,5%.

Domáci už v štvrtej minúte viedli o dva góly. V drese víťazného tímu dosiahol dva presné zásahy fínsky útočník Teuvo Teräväinen, pridal i jednu gólovú prihrávku. Jeho krajan a spoluhráč Sebastian Aho získal rovnako tri body - za gól a dve asistencie. Brankár Hurricanes Cam Ward zaznamenal 27 úspešných zákrokov.

Slovenský útočník Tomáš Tatar si pripísal asistenciu, no jeho Detroit podľahol doma Coloradu 3:4 po predĺžení. Dvadsaťšesťročný krídelník bol na ľade viac ako 18 a pol minúty a prihral na druhý presný zásah Red Wings Andreasovi Athanasiouovi.

Víťazný gól stretnutia strelil v tretej minúte predĺženia Natan MacKinnon. Detroit nezvíťazil napriek tomu, že dvakrát viedol. V 52. minúte si hráči Red Wings vypracovali dokonca dvojgólový náskok, zápas do predĺženia poslal 46 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Carl Söderberg. "Mali sme dostatok energie a dokázali sme sa preniesť cez zopár chýb v úvode stretnutia. Som veľmi šťastný z tohoto víťazstva," povedal podľa nhl.com tréner Avalanche Jared Bednar.

"Nemôžeme takto darovať bod súperovi. Je ťažké sa zmieriť s tým, že sme viedli o dva góly, no aj tak sme nezískali dva body," uviedol Athanasiou. "Pravdepodobne sme získali viac bodov, ako sme si zaslúžili, pretože sme nehrali dobre. Keď sme mali šancu získať oba body, mali sme ju využiť," zhodnotil tréner Detroitu Jeff Blashill.

Sumáre NHL:

Carolina Hurriicanes - New York Islanders 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)

Góly: 2. Aho (T. Teräväinen, Faulk), 4. T. Teräväinen (Aho, Hanifin), 18. E. Lindholm (Di Giuseppe, Skinner), 38. T. Teräväinen (Faulk, Aho) - 11. Leddy, 54. Tavares (Leddy, Barzal)Jaroslav Halák (Islanders) odchytal celé stretnutie a zastavil 28 z 32 striel súpera, úspešnosť zákrokov 87,5%.

Detroit Red Wings - Colorado Avalanche 3:4 po predĺžení (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 15. Abdelkader (D. Larkin, Ouellet), 40. Athanasiou (Tatar), 52. Kronwall (Nyquist, Zetterberg) - 20. E. Johnson (Barrie, Toninato), 54. Jakupov (C. Wilson, E. Johnson), 60. Söderberg (MacKinnon, Barrie), 63. MacKinnon (Landeskog)Tomáš Tatar (Detroit) 18:33 min, 0+1, -1, 2 strely na bránku, 1 "hit", zablokoval 1 strelu súpera.

New York Rangers - Ottawa Senators 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 25. K. Hayes (Fast, Vesey), 45. Grabner (M. Staal, Zuccarello), 58. Zibanejad (Zuccarello, Kreider)
Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)Góly: 1. W. Karlsson (R. Smith), 10. Eakin (Leipsic), 12. W. Karlsson (R. Smith), 59. Tuch (Eakin) - 29. Lewis (Iafallo), 52. Pearson (A. Kempe, Doughty)

Anaheim Ducks - Florida Panthers 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 19. Manson, 26. Rakell (Wagner, Perry), 42. Montour (Perry, Vatanen) - 36. Trocheck (Yandle, Barkov), 58. Yandle (Barkov, Trocheck)