TB V. Remišovej o kauze eurofondy

TB V. Remišovej o kauze eurofondy

15.8.2017 12:22 | zdroj: TA3 | zdroj foto: TA3
TB V. Remišovej o kauze eurofondy

Článok bol aktualizovaný:

  • Zdieľať

Pozrite si tlačovú besedu poslankyne za hnutie OĽaNO-NOVA Veroniky Remišovej, ktorá hovorila o kauze eurofondy.

Vložiť video

Vedenie spoločnosti Tatralift sa ostro ohradilo voči spájaniu mena firmy s politickou kauzou prideľovania eurofondov. Otvoreným listom sa obrátilo na médiá, najmä Denník N: "Vážený pán šéfredaktor, obraciam sa na Vás týmto otvoreným listom, nakoľko Vašim denníkom prezentovaný obraz o spoločnosti Tatralift sa ma dotkol nielen ako generálneho riaditeľa firmy Tatralift, a.s., ale aj ako človeka profesionálne činného v oblasti vývoja a strojárskej výroby. Je mi nesmierne ľúto, aký zákerný obraz o realite podsúva Denník N čitateľom.

O našu spoločnosť sa Váš denník nikdy nezaujímal, nikdy ste sa neprišli pozrieť ako ťažko sa podniká v našom regióne. Okres Kežmarok má stále tretiu najvyššiu nezamestnanosť na Slovensku. Zámerne a cielene ste informovali iba o žiadosti našej firmy o financovanie zo zdrojov Európskej únie, aj to nie v úplnosti. Potierajúc pravidlá objektivity sa Váš Denník N vôbec nezmienil o úspechoch nášho vývojového tímu.

Žiaľ, vôbec Vás nezaujíma, že naša spoločnosť patrí k štyrom na svete v našom obore, ktoré dokážu efektívne implementovať odpojiteľný systém. Vôbec ste sa nezmienili, že sme do unikátneho podnikového know-how doteraz investovali iba vlastné zdroje firmy. Tiež ste čitateľovi dôkladne nevysvetlili, že kofinancovanie z fondov EÚ je len 35 % a projekt bol v gescii Ministerstva hospodárstva SR. Ostatné je opäť náš vlastný kapitál.

Uráža nás, keď firmu s tradíciou od roku 1975, medzinárodnou prestížou a reputáciou u zahraničných zákazníkov spájate s politickými kauzami. Dôrazne Vás žiadam, aby Váš denník pri informovaní dodržiaval princíp vyváženosti, objektivity, morálky a nestrannosti. S úctou, Vojtech Bodnár, generálny riaditeľ, Tatralift, a.s."

Viac
k Téme