Premier League: Chelsea prehrala, Rooney s gólom za Everton

12.8.2017 20:49

Futbalisti majstrovskej FC Chelsea nezvládli svoje úvodné vystúpenie v novom ročníku Premier League, keď doma podľahli hráčom FC Burnley 2:3 v stretnutí 1. kola najvyššej anglickej súťaže.

Liverpool stratil body

Neúspech úradujúceho šampióna predznamenalo vylúčenie obrancu "The Blues" Garyho Cahilla už v 14. min. Hosťom netrvalo dlho a rozhodli už v prvom polčase o svojom triumfe troma gólmi. Dvakrát sa presadil waleský útočník Sam Wokes, jeden presný zásah pridal Ír Stephen Ward. V 69. min skóroval ako prvý domáci hráč striedajúci Álvaro Morata.

Keď sa v 81. min duel predčasne skončil aj pre Cesca Fábregasa, zdalo sa, že je definitívne rozhodnuté, ale David Luiz v 88. min znížil na rozdiel jediného gólu. Hráčom Chelsea sa však už do konca zápasu nepodarilo skórovať a tri body nečakane získali hostia.

Skúsený anglický reprezentant Wayne Rooney rozhodol premiérovým gólom pri opätovnom pôsobení v Evertone o domácom triumfe nad Stoke City 1:0. V stretnutí bohatom na góly medzi FC Watford a FC Liverpool sa zrodila remíza 3:3. Skóre duelu otvoril už v 8. min domáci útočník Stefan Okaka, "The Reds" vyrovnali v 29. min zásahom Sadia Maného.

Už o tri minúty domácim vrátil vedenie Abdoulaye Doucouré, ale Liverpool v druhom polčase dvoma gólmi za dve minúty zvrátil duel vo svoj prospech, presadili sa Roberto Firmino z pokutového kopu a Mohamed Salah. Na konečných 3:3 upravil vo štvrtej minúte nadstaveného času obranca Watfordu Miguel Britos.

Súhrn výsledkov

V prvých dvoch meraniach síl úvodného kola sezóny 2017/2018 diváci videli spolu 13 gólov, keďže v piatkovej ouvertúre triumfoval Arsenal Londýn nad Leicestrom City 4:3.

Súhrn výsledkov stretnutí 1. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2017/2018:

FC Watford - FC Liverpool 3:3 (2:1)
Góly: 8. Okaka, 32. Doucouré, 90.+ Britos - 29. Mané, 55. Firmino (z pok. kopu), 57. Salah

Crystal Palace - Huddersfield Town 0:3 (0:2)
Góly: 23. J. Ward (vlastný), 26. a 78. Mounie,

FC Everton - Stoke City 1:0 (1:0)
Gól: 45.+ Rooney

Chelsea Londýn - FC Burnley 2:3 (0:3)
Góly: 69. Morata, 88. David Luiz - 24. a 43. Vokes, 39. S. Ward, ČK: 14. Cahill, 81. Fábregas (obaja Chelsea) po 2. ŽK

FC Southampton - Swansea City 0:0

West Bromwich Albion - AFC Bournemouth 1:0 (1:0)
Gól: 31. Hegazy

Brighton & Hove Albion - Manchester City 0:2 (0:0)
Góly: 70. Aguero, 75. Dunk (vlastný)