Muž našiel svoju rodinu po 61 rokoch. Matka ho opustila na toaletách

Muž našiel svoju rodinu po 61 rokoch. Matka ho opustila na toaletách

19.5.2017 21:28 | zdroj: TA3 SITA | zdroj foto: SITA/AP

Roberta Westona našli v záchodovej kabínke ako trojtýždňové bábätko. Svoju rodinu spoznal až po 61 rokoch.

Muž našiel svoju rodinu po 61 rokoch. Matka ho opustila na toaletách
  • Zdieľať

Roberta Westona našli v záchodovej kabínke ako trojtýždňové bábätko. Svoju rodinu spoznal až po 61 rokoch.

Stál pri otcovom hrobe

Obyvateľovi anglického Plymouthu, ktorého našli ako novorodenca v záchodovej kabínke kina v Birminghame, sa konečne podarilo vypátrať časť svojej rodiny. Má už 61 rokov a nedávno sa prvý raz stretol so svojimi nevlastnými bratmi a sestrou a navštívil hrob svojho otca v Škótsku. "Stavím sa, že by si ma tu nečakal," povedal mu nad hrobom.

Roberta Westona našli v záchodovej kabínke v marci 1956 ako trojtýždňové bábätko a umiestnili ho do detského domova. Po istom čase si ho adoptoval pár, ktorý vlastnil krčmu v Droitwichi. Vo veku 15 rokov začal pátrať po svojej identite. Ubehlo však ešte ďalších 45 rokov, kým sa dopracoval k prvým výsledkom.

Skúmal databázy DNA

K nevlastným súrodencom žijúcim na viacerých miestach v Škótsku sa dopracoval pomocou pracného skúmania databázy DNA. "Hneď, ako som ich videl, moju tvár rozžiaril široký úsmev. Musel som sa ich hneď dotknúť, aby som si potvrdil, že sa mi to nesníva," povedal Weston.

Jeho nevlastný brat Tommy Chalmer médiám porozprával príbeh ich spoločného otca, ktorý prežil väčšinu života v severoškótskom Turriffe. S manželkou tu vychoval šesť detí takpovediac vo dvoch "vlnách", medzi ktorými odišiel na niekoľko rokov pracovne do Anglicka.

Súrodenci niečo tušili

O tomto období sa podľa Tommyho v rodine rozprávalo málokedy. "Istým spôsobom sme niečo takéto tušili. Boli isté veci, ktoré to mohli naznačovať, ale nikdy sme si tým neboli stopercentne istí," naznačil príbeh svojho otca, pričom spomenul aj tajomný list, v ktorom neznáma žena otcovi písala, že si nemôže dovoliť živiť dve deti. "Nikdy som ten list nevidel, ale moja sestra áno," povedal Tommy.

Zdá sa, že tento list a aj ďalšie doteraz tajomné okolnosti začali žijúcim členom rozvetvenej rodiny konečne do seba zapadať. Robertovi Westonovi, novorodencovi nájdenému na záchode, ktorý prvých príbuzných spoznal až vo veku 61 rokov, sa okrem toho otvárajú nové obzory: Okrem matky môže pátrať aj po sestre, o ktorej existencii doteraz netušil.

Viac
k Téme