Vypredaný festival Grape pre vyčíňanie počasia predčasne ukončili

16.8.2015 09:28 | zdroj: SITA | zdroj foto: SITA/Andrej Kováč
Vypredaný festival Grape pre vyčíňanie počasia predčasne ukončili
  • Zdieľať

Na podujatí malo vystúpiť 70 interpretov a skupín, niektorým z nich sa to však pre zlé počasie nepodarilo.

Úradovalo počasie

Pre zlé počasie počas v noci zo soboty na nedeľu organizátori predčasne ukončili hudobný festival Grape, ktorý odštartoval v piatok 14. augusta na piešťanskom letisku. Podujatie, ktoré malo trvať do skorých ranných nedeľných hodín, malo ponúknuť vystúpenia 70 interpretov a skupín a tiež sprievodný program.

„Je nám to veľmi ľúto, ale festival je z bezpečnostných dôvodov zrušený. Prichádza ešte séria búrok a nie je možné pokračovať. Kyvadlová doprava z areálu na železničnú stanicu premáva zdarma, prvé autobusy sú už na ceste. Ďakujeme za krásnu atmosféru, ale vaša bezpečnosť je prednejšia. Držte sa a príďte v poriadku domov,“ informovali krátko po polnoci usporiadatelia prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

Nevystúpili všetci

Na šiestom ročníku festivalu Grape sa mali predstaviť Foals, Netsky live, José González, The Maccabees, Selah Sue, MO, Gramatik, Sigma Dj set, Triggerfinger, Balthazar, Kadebostany, BRNS, Intergalactic Lovers, Hyena, My Baby, Rebeka, Carnival Youth, Para, Puding Pani Elvisovej, Le Payaco, SĽUK, Billy Barman, Tata Bojs, Fallgrapp, Katarzia, Lenka Dusilová, Malalata, BoyBand, Lavagance, Walter Schnitzelsson, Supa, Paulie Garand, Luno unplugged, L Plus & MC Coppa, The Swan Bride, Purist, Bad Karma Boy, Monikino Kino, Flirtini, Genius Locci, Yanko Král, Vec, FVLCRVM, Jimmy Pé, Emonoizboyz, Fresh Out Of The Bus, Half White Half Blue, Wild Tides, The Drain, Simple Sample, Adam Marcciani, Bobsan & Marek Gregor, Halftomas, Magálová, Barbie Idijot, Selector Sloboda, Sir Bakulu, Unclpete, Vili:am, Pil C, Dalyb, Inkwall, Plusplus, Chloe Martini, Nobodylisten, Tono S. & Beyuz, Junáci, Daddy Skrupe & Sketa vs. Šaniel & Sue, Saténové ruky a Galactic Jackson, niektorým z nich sa to však pre zlé počasie nepodarilo.