Spoluprácu so Smerom po voľbách nevylučuje SNS ani Skok

19.4.2015 14:34 | zdroj: TA3 TASR
Spoluprácu so Smerom po voľbách nevylučuje SNS ani Skok
  • Zdieľať

SNS by sa po budúcoročných parlamentných voľbách mohla stať súčasťou vlády spolu so Smerom. Jej predseda Anton Danko v diskusnej relácii V politike takúto možnosť nevylúčil.

Národniari s ľavicovými hodnotami

Danko vysvetlil, že odmieta súčasnú prax pravicových strán, ktoré sa vymedzujú, s kým v budúcnosti budú ochotné vládnuť a s kým nie. On osobne presadzuje podľa jeho slov hodnotovú politiku, ktorá by dokázala v konkrétnych veciach spojiť ľavicu s pravicou.

Šéf národniarov zároveň priblížil, že 6. júna predstavia v Košiciach svoj hodnotový program, ktorý je zmesou pravicových, ale i ľavicových opatrení. O tom, s kým pôjde alebo nepôjde do vlády, začne SNS uvažovať až po voľbách, vysvetlil Danko.

V prípade neúspechu odíde

"Deň po tom, ako budú rozdané karty, sa rozprávať, kto s kým, ako a začo. Ja nevylučujem apriori nikoho," uviedol predseda SNS. Zároveň naznačil, že v prípade neúspechu v parlamentných voľbách z čela strany odíde.

"Ja osobne, deň po voľbách, ak získame 5,1 percenta, budem vedieť, že môžem byť profesionálny politik, ostanem v politike. Keď nie, musí prísť nejaký iný líder v SNS, a to je celé, čo odkazujem tým, čo dnes analyzujú, či SNS áno, alebo nie, pretože to nie je téma pre SNS," doplnil líder národniarov.

Viac
k Téme

SNS podľa prieskumov v parlamente

Vládnemu Smeru sa tento týždeň skomplikovala situácia po tom, ako sa rozhodol v parlamente odvolávať podpredsedu Národnej rady Jána Figeľa, ktorý v reakcii na to prvý raz odmietol povolebnú spoluprácu so Smerom.

O kresťanských demokratoch sa už dlhšie špekuluje ako o možnom koaličnom partnerovi Smeru v budúcej vláde. Alternatívou k tomu sa najnovšie javí aj SNS, ktorá v posledných predvolebných prieskumoch opakovane prekročila prah zvoliteľnosti. V tohtotýždňovom prieskume agentúry Focus dosiahla 5,7 percenta hlasov opýtaných respondentov.

Skok spoluprácu nevylučuje

Spoluprácu so Smerom v diskusnej relácii nevylúčil ani predseda strany Skok Juraj Miškov. Vysvetlil, že jeho strana je občiansko-liberálna programová strana, ktorá má "rozum pravičiarov, ale srdce ľavičiarov".

"Slovenská občianska koalícia bude strana, ktorá bude mať srdce, chce naozaj prinášať riešenia určené ľuďom, ktorí žijú na Slovensku a v ich prospech. Pokiaľ toto považujeme za ľavicovosť, pokiaľ srdce je nejakým atribútom ľavicovosti, tak určite tento atribút v sebe budeme mať," uviedol Miškov na otázku, či si vie predstaviť spoluprácu so Smerom aj po najnovšej kauze Váhostav.

Viac
k Téme

TOP videá