Svetové tímy sú už na mieste. Futbalové reprezentácie sa udomácňujú v rôznych mestách naprieč USA

V zámorských mestách sa už ubytovali viaceré futbalové reprezentácie pred štartom blížiacich sa majstrovstiev sveta. O hráčov je veľký záujem, fanúšikovia čakajú pri autobusoch pri hoteloch a hráči dávajú rozhovory aj priamo na letiskovej dráhe.

Tímy sa rozmiestňujú po USA

Výber Curaçaa, vedený skúseným holandským trénerom Dickom Advocaatom, pristál v Boca Raton na Floride, kde bude mať reprezentácia svoju bázu. Curaçao je najmenšou krajinou, ktorá sa zúčastní majstrovstiev sveta, a prakticky celý tím pochádza z Holandska.

V Kansas City v štáte Missouri majú kemp Alžírčania. Médiá majú možnosť robiť rozhovory priamo na dráhe. Viac po prílete povedala najväčšia hviezda tímu Riyad Mahrez.

„Neviem, či je to veľké očakávanie, ale sme tu, aby sme sa pokúsili niečo uhrať, na čo bude naša rodina a naša krajina hrdá. Takže to je pre nás najdôležitejšie,“ uviedol.

Japonsko, Kapverdy aj Egypt už na mieste

Japonci pristáli na svojej základni v Nashville v Tennessee a Kapverdy v Tampe na Floride. Egypťania so superstar Mohamedom Salahom si kemp rozložili v Spokane vo Washingtone.

„Je skvelé byť na majstrovstvách sveta, druhýkrát pre nás, pre túto generáciu, alebo pre niektorých z nás. Takže áno, sme nadšení a uvidíme,“ hovorí reprezentant Egypta Mohamed Salah.

Belgicko s hviezdnym kádrom

Belgičania pristáli s trénerom Rudim Garciom a množstvom svojich hviezdnych hráčov vrátane Kevina De Bruyneho, Thibauta Courtoisa a Romelua Lukakua v Rentone v štáte Washington. Bázu majú v meste grungeu v Seattli.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"