NHL: Kuraly udržal Boston v hre, Capitals vedú v sérii s Torontom 3:2

22.4.2017 07:19

Hokejisti Bostonu zvíťazili v piatom súboji štvrťfinále Východnej konferencie NHL na ľade Ottawy 3:2 po dvojnásobnom predĺžení a znížili stav série na 2:3.

Bruins vedení kapitánom Zdenom Chárom prehrávali na začiatku druhej tretiny 0:2, ale dokázali skóre otočiť. Hrdinom duelu sa stal nováčik Sean Kuraly, ktorý v 38. minúte vyrovnal na 2:2 a v 31. minúte predĺženia rozhodol o triumfe hostí. Chára bol časom 36:46 najvyťaženejším korčuliarom svojho tímu. "Medvedi" sa tak udržali v hre o postup, šiesty zápas je na programe v noci na nedeľu na ľade Bostonu.

V sérii 1. kola play off medzi víťazom základnej časti Washingtonom a Torontom je po piatich zápasoch stav 3:2 pre Capitals. Hráči z hlavného mesta USA zdolali v noci na sobotu Maple Leafs 2:1 po predĺžení a znovu sa ujali vedenia v sérii. Víťazný gól domácich strelil v 64. sekunde extračasu veterán Justin Williams. V drese Toronta odohral slovenský obranca Martin Marinčin 13:56 min.