Stres vášho partnera sa odzrkadlí v spálni

29.5.2014 10:53 | zdroj: PR
Stres vášho partnera sa odzrkadlí v spálni
  • Zdieľať

Takmer každý druhý muž po štyridsiatke zaznamenáva a priznáva problémy s erekciou! Jedným z najčastejších problémov sexuálnych funkcií je nedostatočná a nepravidelná erekcia. V Európe sa s týmto problémom stretáva viac ako 30 miliónov mužov, len v Slovenskej republike to predstavuje približne pol milióna pánov. Dámy, jedným z najväčších "zabijakov" erekcie vášho partnera je nielen zlá životospráva, ale aj stres.

Erektilná dysfunkcia je pojem, ktorý mnohých mužov doslova straší. Nemá nič spoločné s plodnosťou ani schopnosťou dosahovať orgazmus, keďže postihuje erekciu a muž tak nemá šancu sa do tohto štádia vôbec dostať. Aj keď neohrozuje zdravie ani život, môže ho výrazne znepríjemniť. Jednorazové "situačné zlyhanie v spálni" neznamená problém a nevyžaduje si žiadnu liečbu. O problémoch s erekciou hovoríme v prípade, keď už každý tretí pokus o pohlavný styk nie je úspešný a ak jeden či obidvaja partneri sú touto situáciou frustrovaní, traumatizovaní a znášajú ju s nevôľou.

Príčiny erektilnej dysfunkcie môžu byť psychogénne alebo organické (fyzické). Fyzické problémy sa môžu objaviť pri niektorých vrodených ochoreniach (napríklad vrodené deformácie), pri urologických ochoreniach, po úrazoch, operáciách, chemoterapii, či ožarovaní. Medzi najzávažnejšie príčiny erektilnej dysfunkcie však patrí ateroskleróza, vysoký krvný tlak, cukrovka, vysoký cholesterol, obezita a fajčenie. O psychogénnej príčine porúch erekcie hovoríme vtedy, keď muž nie je schopný dosiahnuť erekciu, aj keď na to fyzicky nie je žiadna prekážka. Obyčajne sa vyskytuje medzi 21. – 30. rokom života a potom znovu vo veku 41-50 rokov. Pacienti s psychogénnou erektilnou dysfukciou majú obyčajne kvalitnú rannú erekciu a ich problémy majú často súvislosť s konfliktami alebo únavou.

Váš muž potrebuje relax

Po štyridsiatom roku života muža začína klesať hladina testosterónu zhruba o jedno percento za rok. Práve pokles testosterónu môže u vášho partnera spôsobiť erektilnú dysfunkciu. Na poklese hladiny "mužského" hormónu v tele sa podieľa vo výraznej miere aj stres.

Prečo je to tak? Dlhotrvajúci stres totiž mužom spôsobuje zvýšené hladiny hormónu kortizolu, ktorý znižuje hladinu testosterónu. Práve znížená hladina testosterónu, môže byť príčinou problémov s erekciou. Odborníci tvrdia, že až u 20% pacientov je porucha erekcie vyvolaná psychologickými faktormi ako stres, úzkosť, prepracovanosť či depresia. Na to, aby došlo k erekcii sa svaly v penise musia dostatočne uvoľniť, čím umožnia prúdenie krvi do penisu. Takže dámy, ak je váš partner v strese, svaly sa mu neuvoľnia a erekcia nie je možná. V takomto prípade platí len jedna rada. Vaša polovička potrebuje viac relaxovať! Pohyb na čerstvom vzduchu, aktívny a pasívny šport, dobrá masáž a dostatok spánku.

Podpora z prírody

Ak chcete, aby sa váš partner dostal opäť dostať do sedla a svoj "mužský problém" nechce okamžite riešiť s lekárom, existuje pre neho bezpečná, jednoduchá, prírodná a predovšetkým voľnopredajná "pomoc" v lekárni. Prípravok VULM Man, od slovenskej farmaceutickej spoločnosti VULM SK, obsahuje overenú kombináciu L arginínu a extraktu z kôry borovice prímorskej (Pinus Pinaster). L arginín prispieva k udržaniu správneho krvného obehu a vedie k tvorbe oxidu dusnatého. Táto látka následne pôsobí na cievy a tak pomáha regulovať krvný obeh, čím zároveň podporuje prekrvenie pohlavného orgánu. Prírodný extrakt z kôry borovice prímorskej (Pinus Pinaster) zároveň podporuje mikrocirkuláciu krvi a tým vplýva na zlepšenie a udržanie erekcie. Voľnopredajný prípravok VULM Man je vítanou alternatívou k bežnej liečbe. Užívať si kvalitnú erekciu a plnohodnotný sexuálny život tak môže každý muž.