NHL: Anaheim sa stal prvým postupujúcim, Chárov Boston prehral

TA3 TASR SITA nhl.com
20.4.2017 07:29

Hokejisti Anaheimu Ducks postúpili ako prvý tím do 2. kola play off zámorskej NHL. Zzvíťazili na ľade Calgary 3:1 a sériu hranú na štyri víťazné súboje ovládli suverénne 4:0.

Hráči Washingtonu Capitals uspeli vo štvrtom stretnutí štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL na ľade Toronta 5:4. V sérii vyrovnali stav na 2:2. V domácom drese odohral vyše 13 minút slovenský obranca Martin Marinčin, nebodoval a do štatistík si zapísal jeden mínusový bod.

Domáci prehrali prvú tretinu 1:4, potom sa ale spamätali, znížili na 3:4. Víťazný gól hostí strelil T.J. Oshie v 53. minúte, bol jeho druhý v zápase. Nedarilo sa ani ďalšiemu klubu slovenského reprezentanta, Boston s kapitánom Zdenom Chárom doma tesne podľahol Ottawe 0:1 a Senators tak vedú v sérii už 3:1 na zápasy. O triumfe hostí rozhodol v tretej tretine Bobby Ryan, brankár kanadského tímu Craig Anderson zastavil 22 striel a zaknihoval štvrtý shutout v play off v kariére.

Chára odohral vyše 24 minút a zapísal si mínusový bod. V Západnej konferencii odvrátila Minnesota prvú hrozbu vyradenia na ľade St. Louis, kde vyhrala 2:0. Blues ale vedú v sérii 3:1.

Toronto - Washington 4:5 (1:4, 1:0, 2:1) - stav série 2:2

Góly: 6. Hyman (Gardiner, W. Nylander), 26. J. van Riemsdyk (Rielly, Marner), 52. Matthews (Hunwick, C. Brown), 60. Bozak (Marner, W. Nylander) - 3. Oshie (Bäckström, Schmidt), 5. Ovečkin (Shattenkirk), 14. T. Wilson (Eller, Orlov), 17. T. Wilson (Burakovsky, Orpik), 53. Oshie (Bäckström)
Martin Marinčin (Toronto) 13:11 min, 2 strely, 3 zblokované strely, +1 bod

Boston - Ottawa (0:0, 0:0, 0:1) - stav série 1:3
Gól: 46. B. Ryan (E. Karlsson, Brassard)
Zdeno Chára (Boston) 24:09 min, 5 "hitov", 2 zblokované strely, -1 bod

St. Louis - Minnesota 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) - stav série 3:1

Góly: 17. Coyle, 37. Hanzal (Pominville, Prosser)

Calgary - Anaheim 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) - konečný výsledok série 0:4
Góly: 37. Monahan (K. Versteeg, Brouwer) - 6. Eaves, 7. Thompson (Rakell, Perry), 60. Getzlaf