Znaroks sa priznal, ako prišiel o zmluvu v Bostone

14.5.2014 11:22 | zdroj: SITA | zdroj foto: TASR
Znaroks sa priznal, ako prišiel o zmluvu v Bostone
  • Zdieľať

Tréner ruskej hokejovej reprezentácie Olegs Znaroks mal v roku 1992 šancu zahrať si za Boston v NHL, ale odmietol to a namiesto toho zakotvil v Landsbergu v nižšej nemeckej súťaži. Po 22 rokoch sa priznal, že nevedel vtedy poriadne po anglicky, a tak vlastne ani netušil, čo mu klub ponúka v písomnej zmluve.

"Odohral som v Severnej Amerike niekoľko zápasov a predložili mi zmluvu na podpis. Odmietol som, lebo ponúkaná suma sa mi zdala primalá. Neskôr som zmluvu ukázal kamarátovi a ten mi povedal, že peniaze v zmluve mi chceli vyplácať mesačne, nie ročne. Neľutujem však, čo sa stalo. Bol to asi osud," priznal dnes 51-ročný Znaroks počas MS v Minsku pre Eishockey News.

Bývalý kapitán reprezentácie Lotyšska je dnes úspešný tréner. V sezónach 2011/2012 a 2012/2013 sa s Dinamom Moskva tešil z Gagarinovho pohára za celkový triumf v KHL, teraz vedie Rusov na majstrovstvách sveta a zatiaľ úspešne. V troch zápasoch ruskí hokejisti nepustili súperom ani jeden bod a nastrieľali už 15 gólov. "Pre Rusko nemôže byť na svetovom šampionáte iný cieľ ako titul. Som si toho vedomý," dodal Znaroks.