Humenné vyhralo vo Svidníku a získalo majstrovský titul

24.4.2014 21:27 | zdroj: TASR TA3 | zdroj foto: TASR
Humenné vyhralo vo Svidníku a získalo majstrovský titul

Článok bol aktualizovaný:

  • Zdieľať

Hráči Chemesu Humenné zvíťazili vo štvrtkovom štvrtom stretnutí finále play off extraligy volejbalistov na palubovke Slávie Svidník 3:1, v celej sérii triumfovali 4:0 na zápasy a získali majstrovský titul.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

4. finále play off extraligy mužov: VK Slávia Svidník - Chemes Humenné 1:3 (-24, -19, 15, -19)
99 minút, rozhodovali: Porvazník a Daruľa, 600 divákov
/konečný stav série 0:4, titul získalo Humenné/

zostavy:
Slávia: Malina, Bucki, Drobňák, Skasko, Száraz, Sopko, libero Vitko (Soták, Kuchárik, Hruboška). Tréner: P. Kalný.
Chemes: Javorčík, Sarnecki, Mizerák, Joščák, Jakubov, De Amo, libero Szymczak (Pavelka, Mlynarčík, Boldy). Tréner: R. Vlkolinský.

Úvod zápasu vyšiel lepšie Humenčanom, no domáci dokázali vyrovnať. Búrlivá kulisa videla v prvom sete vyrovnaný priebeh, v ktorom sa vo vedení striedali oba tímy. Dramatický záver prvého setu, ktorý trval 30 minút, napokon zvládli lepšie hráči Chemesu a zvíťazili 26:24.

Aj úvod druhého dejstva priniesol vyrovnaný priebeh. Humenčania viedli už 18:13 a výborne rozbehnutý set dokázali doviesť do úspešného konca. Hostia získavali body po vlastnom podaní a vychádzala im aj hra na sieti. Domáci v závere druhého dejstva zlepšili podanie, no náskok Chemesu už nedotiahli.

Domáci sa však nevzdávali a v treťom sete viedli 5:1. Humenčania však v ďalšom priebehu z tohto náskoku ukrojili, no rozbehnutí hráči Svidníka viedli o päť bodov aj za stavu 14:9 a neskôr i o sedem - 18:11. Tretí set si už domáci nenechali vziať a za 25 minút v ňom zvíťazili 25:15.

Na začiatku štvrtého setu museli hráči i diváci strpieť 15-minútovú prestávku pre výpadok osvetlenia. Potom už hostia predvádzali koncentrovanejší výkon než v treťom sete a zakrátko viedli 8:3. Domáci, ktorých hnalo vpred búrlivé publikum, sa snažili zápas zdramatizovať, no vo štvrtom sete iba doťahovali náskok Humenčanov. Tí si už v závere nenechali víťazstvo vziať a finálovú sériu ukončili v najkratšom možnom čase.